THY Genel Müdürü Bilal Ekşi Sabiha Gökçen seferlerinin iptal edildiğini açıkladı

Pegasus Hava Yolları'na ait yolcu uçağının pistten çıkmasının ardından THY Genel Müdürü Bilal Ekşi THY Sabiha Gökçen Havalimanı'na düzenlenen uçuşları bir süreliğine iptal edildiğini açıkladı

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi Sabiha Gökçen seferlerinin iptal edildiğini açıkladı

Pegasus Hava Yolları'na ait yolcu uçağının pistten çıkmasından sonra THY Genel Müdürü Bilal Ekşi'den konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamasında THY Sabiha Gökçen Havalimanı'na düzenlenen uçuşları bir süreliğine iptal edildiğini söyledi.

Şarika-İstanbul (SAW) seferini gerçekleştiren PC747 sefer sayılı yolcu uçağı pistten çıktı. Yolcular, slide patlatılarak tahliye edilirken havalimanı uçuş trafiğine kapatıldı.

Yaşanan olay sonrası Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Sabiha Gökçen Havalimanında pistin kapanmasına yol açan olay sebebi ile saat 15'e kadar Sabiha Gökçen inişli ve kalkışlı seferlerimiz iptal edilmek zorunda kalınmıştır" dedi.

Ekşi, çağrı THY merkezinden alternatif sefer planlarıyla ilgili bilgi alınabileceğini ifade etti.

Öte yandan olayın olduğu saatlerde havada bulunan ve Sabiha Gökçen Havalimanı'na inişi planlanan birçok uçağın Ankara Esenboğa Havalimanı'na yönlendirildiği öğrenildi. 

Sabiha Gökçen Havalimanında pistin kapanmasına yol açan olay sebebi ile saat 15'e kadar Sabiha Gökçen inişli ve kalkışlı seferlerimiz iptal edilmek zorunda kalınmıştır.

Çağrı merkezimizden alternatif sefer planlamalarımız ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 12:05
YORUM EKLE