Davutoğlu: 'Yakın zamanda EYT ile ilgili bir raporu kamuoyuna açıklayacağız'

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili konuşan Ahmet Davtoğlu, "EYT’liler bu tepkilerinde haklıdırlar ve devlet makamında olanların görevi de bu haksızlığı gidermektir" ifadelerini kullandı.

Davutoğlu: 'Yakın zamanda EYT ile ilgili bir raporu kamuoyuna açıklayacağız'

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, EYT ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a (EYT) ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ufuk Karcı’nın moderatörlüğünde gerçekleşen ‘Davutoğlu ile Samimi Cesur Gelecek’ programına katılan Davutoğlu, EYT ile ilgili önemli açıklamada bulundu.

"ADALETSİZLİĞİN MALİYETİ DAHA FAZLA”

Medya Notu'nda yer alan habere göre Ahmet Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

"Vatandaşlarımız arasında bir adaletsizliğe yol açılmışsa, bunun maliyeti bütçe maliyetinden daha yüksektir. Mutlaka bir çözüm bulunması gerekir. Devlet vatandaşa bir taahhütte bulunmuşsa bunun yerine getirilmesi gerekiyor. Emeklilikle ilgili kriterler konulmuşsa ve bu kriterler bilinerek insanlar yola çıkmışsa, bu konuda hiçbir şeye takılmadan emekli olabilmeliler.

Parti kurulduktan sonra bu konuyu detaylı olarak ele aldık. EYT mağdurları taleplerinde haklıdır. EYT konusu partimizin gündemindedir. Yakın zamanda bununla ilgili bir raporu kamuoyuna açıklayacağız."ifadelerini kullandı

“PARAYI GEREKSİZ YERE HARCIYORSANIZ”

"EYT’lilerin toplam maliyetinden çok daha fazlasını gereksiz yerlere harcıyorsanız ve EYT’lilere de adaletsizlik payı düşüyorsa, bu sürdürülebilir bir şey değil. EYT’liler bu tepkilerinde haklıdırlar ve devlet makamında olanların görevi de bu haksızlığı gidermektir."

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2020, 22:01
YORUM EKLE