Trump'tan Türkiye'ye Tehdit

ABD Başkanı Trump, Twitter hesabından Suriye sorunu ile ilgili Türkiye'yi tehdit etti.

Trump'tan Türkiye'ye Tehdit

ABD Başkanı Trump yaptığı Twitter paylaşımında "Daha önce güçlü bir şekilde ifade ettim, şimdi bir kez daha yinelemek için söylüyorum, Türkiye, benim derin ve eşsiz anlayışıma göre, sınırların dışında olduğunu düşündüğüm bir şey yaparsa, Türkiye'nin ekonomisini mahveder ve yok ederim, daha önce de yaptım" açıklamasını yaptı.

Trump'ın Suriye İle İlgili son kararı

ABD Başkanı Donald Trump Beyaz Saray görüşmelerinden sonra gazetecilerin Suriye sorunu ile ilgili sorularını yanıtladı.

Trump "Suriye'de kimsenin tarafını tutmuyorum. Suriye'deki görev kısa vadeli olmalıydı. Girip, çıkmamız gerekirdi" ifadesini kullandı.

   Trump, Twitter hesabında "Kürtler bizimle savaştı ancak bunu yapmaları için onlara para ödendi ve teçhizat verildi. Bu savaşı 3 yıl boyunca engelledim ancak bizim için bu saçma ve çoğu aşiret kaynaklı, sonu gelmez savaşlardan uzaklaşmamızın ve askerlerimizi eve geri getirmenin zamanı geldi" dedi.

    Dün gece geç saatlerde Erdoğan ile telefon görüşmesi yapan Trump "Türkiye yakın zamanda Suriye'nin kuzeyine uzun süredir planladığı operasyon için harekete geçecek, ABD Silahlı Kuvvetleri bu operasyonu desteklemeyecek dahil olmayacak" açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 04:49
YORUM EKLE