THY'nin İsrail uçuşlarına koronavirüs düzenlemesi

Türk Hava Yolları, korona virüs sebebiyle İsrail seferlerini azaltma kararı aldı.

THY'nin İsrail uçuşlarına koronavirüs düzenlemesi

Çin'in Wuhan kentinde aniden görülen ve bütün dünyayı etkisi altına alab korona virüs sebebiyle Türk Hava Yolları yeni bir karar aldı.

Virüse karşı önlemlerini daha çok arttıran THY, İsrail'e yapılan seferleri azaltma kararı aldı. Bu kapsamda günlük 10 frekans olarak yapılan İsrail seferleri 11-12 Mart tarihlerinde 4'e, 13 Mart-31 Mart tarihlerinde ise 2'ye indirilecek.

14 günlük ev izolasyonu kararı

Türk Hava Yolların resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, İsrail’de korona virüs hızlı artışından dolayı, İsrail hükümeti 9 Mart 2020 tarihi itibariyle ülkeye dönecek bütün İsrail vatandaşların, geldikleri ülkeye bakılmaksızın 14 günlük ev izolasyonuna alınmasına karar verildi.

Karar uyarınca, İsrail'e gidecek olan yabancı uyruklu turistler İsrail vatandaşları izolasyona girmeleri gerekecek. Yabancı uyruklu yolcular için bu talimat üç gün 9 Mart 2020 akşam saatlerinden itibaren 72 saat içinde yürürlüğe girecektir.

İsrail hükümetin almış olduğu karar sonrası, Türk Hava Yolları günlük 10 frekans yaptığı İsrail uçuşlarını 11-12 Mart tarihlerinde günlük 4 frekans ve 13-31 Mart tarihleri arasında günlük 2 frekans yapmaya devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 23:18
YORUM EKLE