Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak: Destekleriz

Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak: Destekleriz

Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Türkiye'nin nükleer planlar yapması durumunda bunu destekleyecek olduklarını ve her daim yanlarında olacaklarını açıkladı. Rusya Enerji Bakanı Alexander Novak, Türkiye'nin enerji alanında ve nükleer alanda yapacak oldukları işbirliği, taleplerine açık olduklarını belirten Alexander Novak, "Nükleer santral hacmini büyütmek isterlerse, bu yönde niyetimizi belirtiriz. Türkiye önüne yeni planlar koyarsa, bizim de bunda yer alacağımızı düşünüyorum" dedi.

Novak, yatırımcılar hakkında arayış olması durumunda ise "Hayır, etkilemez. Halihazırda 3 milyar dolarlık yatırım var. Yani projenin gerçekleştirilmesi için kaynak ayrıldı. Bu sürecin duraksamadan ilerlemesi, inşaatın devam etmesi için çok yeterli" ifadelerini kullandı.

Türkiye Büyüyor


Türkiye gerek nükleer enerji, gerek ise yatırımlar konusunda sürekli olarak büyümeye devam eden ve başarıdan başarıya koşan ülkelerden sadece bir tanesi. Rusya ile yapılan S-400 anlaşması ve nükleer santral temellerinin atılması sonucunda büyük devletler yolunda ilerleyen Türkiye'nin gelecekte ABD'den alabilecek olduğu Patriot füzeleri ile birlikte de daha fazla elini güçlendirmesi bekleniyor. ABD'nin Patriot savunma sistemi teklifi hala daha masada.
Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2018, 12:56
YORUM EKLE