Özlem Çerçioğlu'na Omuz Atıldı

Adnan Menderes Üniversitesi'nin 2019-2020 Akademik Yılı Açılışına katılan, Aydın Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu'na, AKP milletvekilli Mustafa Savaş omuz attı.

Özlem Çerçioğlu'na Omuz Atıldı

Eski Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla gerçekleşen açılışta, Şavaş'ın Çerçioplu'naomuz atıp  Binali Yıldırım'ın yanına geçmek istediği kameralara yansıdı. Bu olay siyaset gündemine ve sosyal medyaya bomba gibi düştü.

Olayın patlaklık vermesi üzerine Savaş sosyal medya üzerinden açıklama yaptı.

1- Haberlerde, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Özlem Çerçioğlu’na omuz attığım gibi yakışıksız ithamlarda bulunulmaktadır.

Bu itham tamamen asılsız olup karalamaya yönelik art niyetli bir itibarsızlaştırma sürecidir.

2- Haberde konu olan kamera çekimleri ters açıdan çekilen görüntüler olduğu için, saygıdeğer basın mensuplarının elinde karşı cepheden çekilen videolar var ise, bunların da yayınlanması durumunda olayın haberde anlatılan şekilde olmadığı açıkça görülecektir.

3- Protokol heyetine arkadan yetişmek üzere hızlı adımlarla yürürken Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza arkadan seslenerek yer vermesi hususunda ricada bulunduğum ve bunun akabinde kendilerinin de hızlı bir şekilde yana doğru çekilerek bana yer verdiği hususu açıkça görülecektir. Basında ve sosyal medyada yer bulan bütün bu iddiaların yalan olduğunu en iyi bilen kişi de Sayın Özlem Çerçioğlu’dur.

4- Programda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı ile tokalaşmadığım yönünde haberler de paylaşılmakta olup, bu bilgi de tamamen yalandır. Tokalaşma anımıza ait görseller de farklı haber portallarında haber olarak yerini almıştır.

5- Geride bıraktığımız 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde rakibimizin bir kadın, bir anne, bir eş olduğunu her platformda dile getirmiş, bu nedenle siyaseti hiç bir zaman ve hiç bir ortamda çirkinleştirmeyeceğimizi ifade etmiş olmamıza karşın böyle bir haberle itibarsızlaştırma yoluna gidilmesi tamamen kasıt ve art niyete yönelik bir süreçtir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur”

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 18:01
YORUM EKLE