MHP Milletvekili Sefer Aycan: 4/B Statüsünde Çalışanlar Kadroya Geçirilmelidir!

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan 4-B statüsünde çalışanların kadroya alınması gerektiğini söyledi.

MHP Milletvekili Sefer Aycan: 4/B Statüsünde Çalışanlar Kadroya Geçirilmelidir!

Milletvekili Aycan, Kamuda 4B statüsünde sözleşmeli olarak çalışanların oluşturduğu platform üyeleriyle TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Kamuda 4-B statüsünde çalışanların kadroya geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan: "Devletin esas işleri devlet memurları tarafından yapılacağı Anayasa hükmüdür.657 sayılı Kanunun 4-b statüsünde çalışanlar kadroya geçirilmelidir. Bunun ek mali yükü yoktur. İstedikleri tayin ve özlük hakları verilmelidir" ifadelerini kullandı.

Aycan;

"Kamu kuruluşlarında aynı işi yapan farklı statüde kişiler olması çalışma barışını etkiliyor. Bu yaklaşımlar, mağduriyetlere sebep oluyor. MHP olarak tek tip çalışmadan yanayız. Sözleşmeli personel uygulamasının kaldırılarak herkesin devlet memuru statüsünde çalışmasını istiyoruz. 4B sözleşmeli personel uygulaması ortadan kaldırılmalı. Bu kapsamda yeni eleman alınmamalı ve mevcut olanlar devlet memuru statüsüne geçirilmeli. Bu insanlar görevlerine uygun şekilde devlet memuru özlük haklarından yararlanmak istiyor. Bu doğru bir talep ve bunu destekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 15:13
YORUM EKLE