MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı Gündemi değerlendirdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Konya MHP milletvekili Mustafa Kalaycı, MHP İl binasında Ülke ve Konya gündemini değerlendirdi. Konya MHP İl binasında Mustafa Kalaycı'nın yanı sıra Ülkü Ocakları başkanı Yusuf Talha Akta,  MHP İl başkanı Remzi Karaaslan, Merkezi Yürütme Kurulu (MYK) başkanı Hüseyin Korkmaz' da katıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı Gündemi değerlendirdi

Kalaycı yaptığı toplantıda şu sözlere yer verdi: "Son yıllarda, yine Türkiye'nin önü kesmek amacıyla, şiddetli bir operasyon sürecinin adım adım icra edildiği her vicdan sahibi insanımız tarafından bilinmektedir. Siyasi kumpaslar, Gezi Parkı Provokasyonu, Hendek Terörü, isyan denemeleri, darbe teşebbüsü, terör eylemleri Güney sınırlarımız boyunca terör koridoru oluşturma girişimi, ekonomik saldırırlar alçakça projelendirilmiş ve sahneye sürülmüştür. 

Türkiye, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle başlatılan işgal planının çok cepheli olarak devam ettirildiği bir süreçte, tüm tehdit ve saldırıları bertaraf etmiş, oyunları bozmuştur. 

Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı, Barış Pınarı ve Pençe Herekatlarıyla yüz yıllık terör devleti projesi çöpe atılmıştır. 

Doğu Akdeniz'de Türkiye'ye saf dışı bırakmaya çalışanların oyunları, Libya'yla imzaladığımız  anlaşmalar ile bozulmuştur. Türkiye Libya'da macera peşinde değildir.

MHP Libya'yla imzalanan anlaşmalara destek verdiği gibi Libya Tezkeresinin de destekleyecektir."dedi

Kaycı'nın Askeri Ücret Değerlendirmesi 

Kalaycı ekonomi değerlendirmesinde" Döviz kuru daki yükselişle başlayan finansal dalgalanma faizlerden enflasyona, ekonomide daralmadan işsizliğin artışına kadar pek çok zincirleme etkiye yok açmıştır. 

Ekonomi 2019 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 0,9 büyümüştür. Türk ekonomisinin önemli oranda küçüleceği sözlerinin aksine, bu yılın büyüme ile kapanacağını görülmektedir. 

Geçim sıkıntısına düşen, işsiz kalan vatandaşlarımızın sorunlarına da acilen çözüm getirmeliyiz. 

Artan girdi maliyetleri nedeniyle zor durumdaki çiftçilerimize ekonomik destek arttırılmalı. 

2020 yılı için net asgari ücret 2 bin 324 lira 70 kuruş olarak belirlenmiştir. Askeri ücretle büyük şehirlerde ulaşım desteği verilmeli, asgari ücretten vergi alınmamalı ve çalışanların asgari ücret kadar geliri vergi dışı bırakılmalıdır. 

Emeklilerle ilgili problemlerde emeklilere tam pay verilmeli ve sağlık hizmetlerinde alınan bazı katılma payları emekliler den alınmamalıdır. " diyerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

Beyşehir Gölü Durumu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

"Geçtiğimiz günlerde MHP Çevre ve Şehircilik bakanı ve Konya Büyük Şehir Belediyesi Beyşehir'in temizlenmesi için anlaşma imzalamıştır." 

Yeni Partiyi Nasıl Değerlendiriyorsunuz? 

"Geçmişlerini gördük yenisine ne diyeyim? Vefa duygusu gösterilmiyor AKP'den ayrılış nedeni bilinmiyor sundukları sebeble klişedir. CHP ve HDP'nin izinden gidiyorlar. Babacan Demirtaş'ı ve Gezi olaylarını savunuyor. İşsizlik yüzde 9 diyor. Eski dönemde de bu rakamı geçmişti. İzleri ekonomik alanda bertaraf etmeye çalışan tüm olaylara rağmen hala ayaktayız. 2020' de büyüme hedefimiz yüzde 5'dir. Cumhurbaşkanı hükümet sistemine "ucube sistemi" diyorlar. Hükümet sistemiyle iç ve dış olaylarda devlet güç kazanmıştır. Parlamenter sistem diyip duruyorlar. Hükümet yıkamıyolarlar tüm karın ağrıları bu."dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 15:00
YORUM EKLE