İzlediğiniz belgeselin çekildiği yerdeki insanlar kafalarının arkasına insan yüzü şeklinde maskeler takıyorsa, belgeselde anlatılan hayvan hangisidir?

ATV'nin sevilen yarışması kim milyoner olmak ister yarışmasında çıkan "İzlediğiniz belgeselin çekildiği yerdeki insanlar kafalarının arkasına insan yüzü şeklinde maskeler takıyorsa, belgeselde anlatılan hayvan hangisidir?" sorunun cevabı nedir?

İzlediğiniz belgeselin çekildiği yerdeki insanlar kafalarının arkasına insan yüzü şeklinde maskeler takıyorsa, belgeselde anlatılan hayvan hangisidir?

Soru: İzlediğiniz belgeselin çekildiği yerdeki insanlar kafalarının arkasına insan yüzü şeklinde maskeler takıyorsa, belgeselde anlatılan hayvan hangisidir?

A) Ayı

B) Fil

C) Kartal

D) Kaplan

Cevap: D

Kaplan ( Panthera tigris ), kedigiller (Felidae) familyasından etçil bir memeli hayvan türü ve büyük kediler ailesinin dört üyesinden biri süper yırtıcıdır . İpucu alt-kıtası dünyanın yaşayan kümedeların% 80'ine ev sahipliği yapmaktadır. Kuzeyde Sibirya , güneyde Hindistan ve Malakka yarımadasıyla ilişkili bulunmaktadır . Günümüzde sadece 5 alttür bulunuyor.

Daha kolay olduğu için daha kolay ve daha uygun havalar yaşar. Hindistan'da, Türkiye'de, (1970'li yıllardan beri sadece 3 kez görüldü.) Çin'de tüm tüm Asya'da yaşarlar. Büyük kediler arasında sadece kaplan ve jaguar iyi yüzücülerdir. Kaplanlar sık ​​sık su birikintilerinde, göllerde ve nehirlerde yıkanırlarken görülür. Kaplanlar yalnız avlanırlar ve birincil olarak geyik, yaban domuzu, gaur ve manda gibi orta ve büyük boyutlu otçullarlabeslenirler. Buna rağmen arada sırada küçük avları da yakalarlar.

Kaplanların tek ciddi avcıları için sıkça postu için yasadışı bir sürü öldüren insandır . Cardio ZAMANDA kemikleri ettik neredeyse Tüm vücut Parçaları Geleneksel çin tıbbında ağrı kesiciden afrodizyaklara Kadar Değişen Bir alan Için Kullanılır. Kaçak avlanma ve ortamlarının yok olması kaplanların sayılarını büyük oranda azalttı. 100.000'den fazla kaplan varken bugün bu sayı 2500 üreyebilen bireyi geçmez. 250 kaptan nüfusa 250 üreyebilen üyeden fazlasına sahip değil. Tüm kaplan alt türleri tehlikesi türlerdedir .

Dünyanın en çok seyredilen ve kazandıran yarışma programı atv ekranlarında devam ediyor! Yarışmada toplam 12 soru yer alıyor. Bu on iki soruyu yanıtlamak için size 4 joker hakkı sunuluyor. Ayrıca 2 barajınız var. Baraj sorularını doğru yanıtladığınızda o ana kadar kazandığınız ödül her hâlükârda sizin oluyor. 12. soruyu da doğru yanıtlarsanız kazanacağınız ödül tam 1 Milyon TL. Milyoner olmak için son kararınızı vermeye hazır olanlar bu yarışmada boy gösterecekler.

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 21:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Elif Bilge Since
Elif Bilge Since - 1 yıl Önce

Kartal

ömer gnnc
ömer gnnc - 1 yıl Önce

kaplan

Salih servet budak
Salih servet budak - 1 yıl Önce

Neden peki ..neden katiliyormus