İstanbul Anadolu Adliyesi'nde çalışan memurun koronavirüs test sonucu pozitif çıktı

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde çalışan bir memurun koronavirüs testi pozitif çıktı. Virüsün, hemşire olan eşinden bulaştığı aktarıldı. Diğer yandan memurun çalıştığı mahkemedeki tüm görevlilere izin verildi.

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde çalışan memurun koronavirüs test sonucu pozitif çıktı

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görev yapan memurda koronavirüs çıktı. Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada; memura virüsün hemşire eş vasıtasıyla bulaştığı aktarıldı. 6. Ağır Ceza Mahkemesi ile bu mahkemeyle aynı bölümde faaliyet gösteren 5, 7 ve 8. Ağır Ceza Mahkemelerinin başkan, üye ve tüm personelinin Adalet Komisyonu Başkanlığı'nca idari izinli sayılmalarına karar verildiği de belirtildi.

HEMŞİRE EŞİNDEN BULAŞTI

İstanbul Anadolu Adliyesi'nde görev yapan bir memur koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Başsavcılıkça yapılan açıklamada virüsün hemşire eş vasıtasıyla memura bulaştığı bildirildi.

TÜM PERSONELE İZİN VERİLDİ

Başsavcılık tarafından yapılan açıklamada, "İstanbul Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde zabıt katibi olarak görev yapan U.E. adlı personele Kovid-19 teşhis konulduğu, yapılan harici araştırma sonucu virüsün bu şahsa hemşire olan eşinden bulaştığının öğrenildiği, tespitin ardından şahsın çalıştığı 6. Ağır Ceza Mahkemesi ile bu mahkemeyle aynı bölümde faaliyet gösteren 5, 7 ve 8. Ağır Ceza Mahkemelerinin başkan, üye ve tüm personelinin Adalet Komisyonu Başkanlığı'nca idari izinli sayılmalarına karar verildiği ve bu mahkemelerin çalıştığı ilgili bölümlerin de kapatıldığı" ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 14:17
YORUM EKLE