İŞKUR 5 BİN 575 PERSONEL ALACAK

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş arayanlar için 5 bin 575 en az ilköğretim mezunu olan adayların başvuru yapacağı personel alım ilanı yayınladı. Aranan şartlarda açıklandı.

İŞKUR 5 BİN 575 PERSONEL ALACAK

İŞKUR tarafından iş arayanlar için çeşitli kurumlar personel alım ilanı yayınladı. En az ilköğretim mezunu olan adayların başvuru yapacağı personel alım ilanlarında adaylarda aranan başvuru şartları da açık bir şekilde belirtilidi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden 5 bin 575 personel alım ilanında adayların yapacağı görevlerde başvurulan ilanlarda açıklandı.

İŞKUR ÜZERİNDEN YAYINLANAN UYARILAR
Ayrıca ilanlara başvuru yapacak olanlar için İŞKUR üzerinden önelimli uyarılarda bulunuldu. İş arayanlar için İŞKUR üzerinden yapılan duyurular şöyle:
İŞSİZLİK ÖDENEĞİ ALIYORSANIZ DİKKAT!
 Haklı bir nedene dayanmaksızın belirtilen tarihe kadar yapılan çağrıya cevap vermeyen veya görüşmeye gitmeyenlerin işsizlik ödeneği kesilmektedir.
Önerilen işi haklı bir nedene dayanmaksızın reddedenlerin ödeneği kesilmekte tekrar başlatılmamaktadır.

SOSYAL YARDIM YARARLANICILARININ DIKKATINE
Haklı bir nedene dayanmaksızın belirtilen tarihe kadar önerilecek işe / programa yönlendirilmek üzere yapılan çağrıya cevap vermeyen veya çağrı sonrasında görüşmeye gitmeyenlerin, bu durumun üçüncü kez tekrarı halinde nakdî düzenli sosyal yardımları bir yıl süreyle kesilecektir.
 Önerilen işi / programı haklı bir nedene dayanmaksızın üçüncü kez reddedenlerin nakdî düzenli sosyal yardımları bir yıl süreyle kesilecektir.

ISKUR PERSONEL ALIM ILANI BAŞVURU  ŞARTLARI

İşkur üzerinden yayınlanan personel alım ilanında adaylarda aranan en az ilköğretim mezunu olma şartı olduğu aktarıldı. Başvuru yapılacak personel alım ilanlarında aranan başvuru şartları şöyle:

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak

18 yaşından büyük olmak 21 yaşından büyük olmak

Kamu haklarından mahrum olmamak

-En az ilköğretim mezunu olmak

-Görevine engel sağlık sorunu bulunmamak

-Askerlik ile ilişkisi bulunmamak

-Vardiyalı çalışmaya müsait olmak İletişim konusunda yetenekli olmak.

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2020, 16:37
YORUM EKLE