Erdoğan: Mecbur Olmadıkça Kesinlikle Evden Çıkmayın

Erdoğan, Twitter’dan paylaştığı sesli mesajda “Hijyen kurallarına riayet etmeli, sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı, ve en önemlisi zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız” dedi.

Erdoğan: Mecbur Olmadıkça Kesinlikle Evden Çıkmayın

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son koronavirüs rakamlarını  paylaşmasının ardından Twitter’dan paylaştığı sesli mesajda vatandaşlara  “Evden çıkmayın” vurgusunu yaptı.

Recep Tayyip Erdoğan'ın sesli konuşmasından satır başlıkları şöyle:

“Bildiğiniz gibi ülkemiz tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile amansız bir mücadele yürütüyoruz. Virüsün ülkemizde vatandaşlarımız arasında bulaşıcı etkisinin en az seviyede tutulması için gece gündüz çalışıyoruz.

“Virüs en çok yaşlıları ve kronik hastalığı bulunanlara bulaşıyor. En çok bu iki grubun ölümüne sebep oluyor.

“Bu bilgiyi aklınızdan hiçbir zaman çıkarmadan, kendinize ve etrafınızdaki yaşlı ya da kronik hastalığı olan yakınlarınıza dikkat etmenizi sizlerden istirham ediyorum.

“Bunun için öncelikle hijyen kurallarına riayet etmeli, sosyal mesafeyi olabildiğince artırmalı, ve en önemlisi zorunda olmadıkça kesinlikle evden dışarı çıkmamalısınız.

“Bu süreçte başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere resmi kurum ve kuruluşların açıklamalarını dikkatle takip etmelisiniz.

“Kamu hizmetinde, alışverişte, yakınlarımızla iletişimimizde ve daha bir çok aktivitede internet teknolojisini ve telekomünikasyon imkanlarını kullanmaya, ibadetlerimizi evlerimizde eda etmeye, mümkün olduğunca ziyaretçi kabul etmemeye ve vaktimizi evlerimizde geçirmeye özen gösterelim.”

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 12:35
YORUM EKLE