Bu Akşam Anadolu Gençlik Derneği Fetih Yürüyüşü Gerçekleştirecek

Anadolu Gençlik Derneği Eskişehir Şubesi tarafından organizesinde Türkiye’nin tüm ve il ve ilçelerinde Mekke’nin fethi kutlanacak.

Bu Akşam Anadolu Gençlik Derneği Fetih Yürüyüşü Gerçekleştirecek

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Eskişehir Şubesi tarafından organize edilen Mekke’nin Fethi’nin 1389’uncu yıldönümü ve Porsuk Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan programın duyurusu için yoğun katılımla bir yürüyüş gerçekleştirildi.

‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ düsturuyla yola çıkan Anadolu Gençlik Derneği (AGD), tüm yurtta Mekke’nin Fethi programLARı düzenliyor. “İnsanlığa bir İnşirah” temasıyla 81 ilDE, 600 noktada gerçekleşecek programlarla Mekke’nin Fethi’nin 1389. yılı büyük bir coşkuyla kutlanacak.

TÜM TÜRKİYE’DE COŞKU YAŞANACAK

Bu gece tüm yurtta gerçekleşecek fetih şölenlerine Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlanacak, programlarda Mekke’nin Fethi’ni anlatan sinevizyon gösterimi yapılacak. Hatiplerin fethin manasını anlatacağı programlarda; ezgiler, marşlar, mehteran ve semazen gösterileri, fethi anlatan tiyatrolar ve bir dizi etkinlikle fetih coşkusu yaşanacak.

SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI’NDA DERECEYE GİRENLER ÖDÜLLERİNİ ALACAK

Anadolu Gençlik Derneği’nin ‘Liseli Gençler Efendimiz’in İzinde Siyer-i Nebi Yarışması’ ismiyle Türkiye genelinde düzenlediği sınavda dereceye giren öğrencilere de ödülleri fetih programında verilecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2019, 10:50
YORUM EKLE