Babası Tarafından Katledilen Şeyma Yıldız Cinayetine Ünlülerden Tepki

Bugün Ankara'da babası tarafından sevgilisi var diye öldürülen Şeyma Yıldız cinayetine tepkiler çığ gibi büyümeye başladı.

Babası Tarafından Katledilen Şeyma Yıldız Cinayetine Ünlülerden Tepki

Ankara'nın Çubuk ilçesinde Şeyma Yıldız (17) babası Harun Yıldız (51) tarafından erkek arkadaşı var diye cinayete kurban gitti. Cinayetin ardından polise teslim olan baba kızını erkek arkadaşı olduğu için öldürdüğünü itiraf etti. 

Olay, dün akşam saatlerinde meydana geldi. Pazarda bal ve pekmez satan 4 çocuk babası Harun Yıldız, erkek arkadaşı olduğunu öğrendiği Şeyma Yıldız ile Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki evlerinde bu yüzden tartıştı. Harun Yıldız, daha sonra kızını da yanında alarak evden çıktı.

Harun Yıldız, kızını kendisine ait hafif ticari araç ile Kargın Mahallesi'ne götürdü. Burada yol kenarında duran Harun Yıldız, araçta kızıyla tartışmaya devam etti. Tartışmanın büyümesi üzerine Şeyma Yıldız, araçtan inip kaçmaya çalıştı.

Harun Yıldız da yanında bulunan tabancasını çıkarıp, kızına iki el ateş etti.

Yoldan geçen sürücüler, Şeyma Yıldız'ı yerde hareketsiz görünce polis ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Gelen sağlık görevlilerinin yaptığı kontrolde, Şeyma Yıldız'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Çubuk Gevher Nesibe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Şeyma Yıldız'ın cansız bedeni, otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.

Olaydan sonra cani babaya tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. 

Ünlü isimlerin tepkisi:

Şarkıcı Metin Şentürk, “Babası tarafından öldürülmüş tarzında yazılar okuyorum. Baba çok kutsal bir kelimedir, bunun gibi şerefsizlere baba deyip yüceltmeyin! Mekanın cennet olsun yavrum...”

Fenerbahçeli futbolcu Harun Tekin, “Genç kadının mutlu ve özgür olma ihtimali, hayatı enerji israfı olarak geçen biyolojik babasını çok rahatsız etti. kendisi mutsuz bir köle olarak yaşamıştı. Genç kadının özgürleşme ihtimaline kızıp canını almak da onu özgür ve mutlu yapmadı. "adamın dibi" övgü değil”

Ünlü gezgin Fatih Koparan, “Şeyma Yıldız babası tarafından "erkek arkadaşı" olduğu için katledilmiş. Namus kavramınız batsın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2020, 22:20
YORUM EKLE