AKP Basın Sözcüsünden EYT'lileri Kızdıracak Açıklama

AK Parti Basın Sözcüsü Ömer Çelik'ten Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ilgili şok açıklama geldi.

AKP Basın Sözcüsünden EYT'lileri Kızdıracak Açıklama

Uzun süredir açıklaması beklenilen EYT kararı gündemde değildi. Geçtiğimiz günlerde 'Beni bu yola asla teşvik etmeyin, seçimi kaybetsekte ben yokum' diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın açıklaması üzerine, AKP Basın Sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama gecikmedi.

Çelik 'Sorunlara duyarlıyız ama ülkeye maliyeti vardır. Bu maliyet altından kalkılacak bir maliyet değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız son sözü söylemiştir. Bazı partiler açıklama yapıyor. Onlar bu sorumluluğu altında değildir. Eğer çözülebilecek mesele varsa çözülmektedir. Talep edildiği gibi çözülmeyecek bir mesele söz konusuysa Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere AK Parti kadroları dürüst bir şekilde kamuoyuyla paylaşılmaktadır.

Cumhurbaşkanının Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın EYT hakkında yaptığı son açıklama: 'Sosyal Güvenlik Kurumuna yapılan eleştirilerin çoğu, geldiğimiz seviyeyi anlamakta zorluk çekiyor. Geçmişte SSK'yı çökertenler bugünde batırmaya çalışıyorlar. Tutturmuş erken emeklilik. İskandinav ülkelerinin hepsi battı bu yüzden. Niçin erken emeklilik? Ne zaman emekli olması gerekiyorsa o zaman emekli olsun ve parasını en güzel şekilde alsın. Bu hesap kötü bir hesaptır. Biz bunu politik sebeplerle yapmayacağız. Milletimin menfaatine olmayan hiçbir meselede yokum. Seçimi kaybetsek de yokum. Bizim ülkenin başınada bu erken emekliliği dolayanlar malesef bunu bedelini ödeyecekler ve ödediler'.

YORUM EKLE