1. HABERLER

  2. SGK

  3. Milyonlara Güzel haber! Kadınlar 38 Erkekler 43 Yaşında Emekli Olabilecek mi! Gözler Mecliste...
Milyonlara Güzel haber! Kadınlar 38 Erkekler 43 Yaşında Emekli Olabilecek mi! Gözler Mecliste...

Milyonlara Güzel haber! Kadınlar 38 Erkekler 43 Yaşında Emekli Olabilecek mi! Gözler Mecliste...

Son zamanlarda haber sitelerinde yer alan "bayanlar 38 erkekler 43 yaşında emekli olacak" haberlerinin doğrusunu sizler için araştırıp derledik. Gerçekten böyle bir önerge var. Meclisten geçme olasılığı düşük olsa da bu tasarı görüşülecek. İşte o tasarı

A+A-

Son zamanlarda haber sitelerinde yer alan "bayanlar 38 erkekler 43 yaşında emekli olacak" haberlerinin doğrusunu sizler için araştırıp derledik. Gerçekten böyle bir önerge var. Meclisten geçme olasılığı düşük olsa da bu tasarı görüşülecek. İşte ayrıntı

Emeklilik yaşının yükseltildiği ülkemizde yurttaşlar yeni emeklilik yaşını hem erkekler hem de bayanlar için yüksek buluyor. Vatandaş bu konu da yeni düzenleme talep ediyor. Devlet sigortası Avrupa ülkelerinin seviyesine çekiliyor ama Türk insanının ortalama yaşam süresi avrupalılar kadar değil. Ekonomik refah seviyesi de Avrupa ülkelerine oranla düşük.

Bu sebeplerle yurttaşlar emeklilik yaşının düşürülmesini talep ediyor.

Bu talepler karşısında kimi parti ve milletvekilleri girişimlerde bulunsalarda girişimler ülke ekonomisin durumu ve SGK'nın bütçesinden ötürü sonuçsuz kalıyor.

Erken Emeklilikte Son Durum Ne?

Emeklilik primini tamamlayıp emekli olmayı bekleyen 2.3 000 000 yurtdaşın emekli olmasını sağlayacak yasa teklifinin Meclis’in açılmasıyla bir kez daha gündeme geleceği iddia edildi. Yasa kabul edilirse, 1999’dan önce işe başlayan bayanlar 38, erkekler 43 yaşında emekli olabilecek.

MHP, MECLİS’E SUNMUŞTU

Emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili MHP’nin sunmuş olduğu fakat kabul görmeyen yasa teklifinin TBMM’nin açılmasıyla raftan inmesi bekleniyor.

AK PARTİ’Lİ VEKİLLERDEN YEŞİL IŞIK

Türkiye gazetesindeki habere göre, bazı AK Parti’li milletvekillerinin bir kısmının yeşil ışık yaktığı düzenleme, 2,3 000 000 kişiyi ilgilendiriyor ve ilk aşamada 450 bin kişi emekli olacak.

Düzenleme, Meclis’in açılmasıyla Genel Kurul’da kabul edilir ve Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından onaylanırsa, 8 Eylül 1999’dan önce işe başlayan bayanlar 38, erkekler 43 yaşında emekli olabilecek.

Emeklilikte yaşa takılan yurttaşlar talep etti, mecliste görüşülüp karara bağlanacak. Lakin çok ta pozitif bir sonuç çıkması beklenmiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum