1. HABERLER

  2. Ünlü isme Mahkeme kararını verdi! Ünlü oyuncu ve sunucuya kötü haber
Ünlü isme Mahkeme kararını verdi! Ünlü oyuncu ve sunucuya kötü haber

Ünlü isme Mahkeme kararını verdi! Ünlü oyuncu ve sunucuya kötü haber

Bir televizyon yayınında, 'Tuğba Coşkun'un eski eşi Mehmet Ali Erbil'i sevmediğini' dile getiren Seren Serengil hakkında Coşkun, mahkemeye başvurarak korunma talebinde bulundu. Mahkeme, Coşkun'un talebini, küçük düşürücü söz ve davranışlar bulunmaması ger

A+A-

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in eski eşi Tuğba Coşkun, bir televizyon yayınında kendisi hakkında konuşan sunucu Seren Serengil’den korunma talebi ile mahkemeye başvurdu. İstanbul Aile Mahkemesi’ne avukat Seçil Turgut tarafından sunulmakta olan dilekçede, Serengil’in 25 Ağustos’ta yayımlanan bir programda Mehmet  Ali Erbil’e, Tuğba Coşkun’u kastederek, ‘Tuğba’yı hep şey gördüm, nedense seni çok sevmemiş gibi’, ‘Onun seni hiç sevdiğini düşünmüyorum’, ‘Seni sevmedi gibi geliyor’ biçiminde söylemlerde bulunduğu anlatıldı.

Dilekçede, “Tuğba Coşkun’un eski eşi Mehmet Ali Erbil ile birlikteliğinden şu anda 15 yaşında Ali Sadi adlı bir çocukları bulunur. Mehmet Ali Erbil ile evliliğinin bitmesinden uzun seneler geçmiş olmasına karşın, Seren Serengil’in televizyon ekranlarında Tuğba Coşkun hakkında ‘çocuğunun babasını sevmediği’ algısı oluşturan söylemleri ısrarla tekrar etmektedir” ifadelerine yer verildi.

“PSİKOLOJİK OLARAK ZARAR GÖRDÜ”

Seren Serengil’in söylemlerinin aile kurumunun kutsallığı ve özel hayatın gizliliğiyle bağdaşmadığının belirtildiği dilekçede, “Seren Serengil önceden de Tuğba Coşkun hakkında bu tür ithamlarda bulunmuştur. Serengil’in bu haksız ve mesnetsiz yorumları çocuğun beraberinde Tuğba Coşkun’un da psikolojik olarak zarar görmesine sebep olmuştur. Davalının bu saldırısının tekrarlanma ihtimaline karşı mahkemenizden tedbir talebi verilmesini istiyoruz” söylendi.

ÜST MAHKEME BAŞVURUYU REDDETTİ

Dilekçeyi değerlendiren mahkeme, tarafların tanınmış kişiler olması, akrabalık bağının bulunmaması, Serengil’in yayın yolu ile aşağılayıcı, küçük düşürücü, onur ve itibar zedeleyici söz ile davranışlarda bulunmaması ve ısrarlı takibin olmaması gerekçeleriyle korunma talebini reddetti.

Coşkun, korunma talebinin reddine karşın bir üst mahkemeye itiraz etti fakat üst mahkeme, kararın yasaya uygun olması sebebiyle başvuruyu reddetti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.