1. HABERLER

  2. Fatih Altaylı, sözlerini çarpıtanlara ateş püskürdü! Bunlar cahil, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak...
Fatih Altaylı, sözlerini çarpıtanlara ateş püskürdü! Bunlar cahil, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak...

Fatih Altaylı, sözlerini çarpıtanlara ateş püskürdü! Bunlar cahil, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak...

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, bugün kaleme aldığı yazısında aşı karşıtlarının kendisine ait bir cümleyi yanlış yorumladığını söyleyerek "Bunlar cahil, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak." dedi.

A+A-

Altaylı'nın "Aptala kızılmaz" başlıklı yazısı şöyle:

"Dikkat çekmek isteyen işsiz doktorlar, ürün satmak isteyen tüccar doktorlar, meşhur olmak isteyen aylak doktorlar. Bunların alayı aşı karşıtlığı ipine sarıldılar. Ve haliyle bana saldırıyorlar. Ve ben de bunlara kızıyordum. Ama vazgeçtim. Çünkü belli ki kızmaya değecek bir zeka düzeyleri yok. Bu kadar düşük bir zekaya kızılmaz. Geçen gün “Aşı olanlar, aşı olmayanların hastalanma ve ölme riskini arttırıyor” dedim.

Bu salaklar bu cümleden şunu çıkardı: “Bakın Fatih Altaylı da sonunda aşının kötü olduğunu anladı” O cümleden bunu anlayan ahmak değildir de nedir! Çok açık biçimde diyorum ki, “Kardeş biz aşı oldukça siz daha da tehlike altına giriyorsunuz. Çünkü aşı olanlar hastalanmadan bir süre taşıyıcı olabiliyorlar. Bu da siz aşısızların bulaşa maruz kalma ve varyantlar nedeniyle ölme riskinizi arttırıyor” Bu sözde hekim bozuntuları “Bak Altaylı da aşı karşıtı oldu” diyor. Bakın bunların dinleyerek aşı olmaktan imtina eden yurttaşlarımız. Bunlar cahil, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak. Bir salağın veya cahilin peşine takılanların sonu iyi olmaz. Lütfen bilimin ve bilginin peşinden koşun. Ne okuduğunu anlamaktan aciz zavallıların değil. Bakın ben onlara kızacak kadar değer vermiyorum siz canınızı emanet ediyorsunuz. Yapmayın."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.