1. HABERLER

  2. FİNANS

  3. Çocuk Sahibi Olanlara Devletten Büyük Destek! 3 Bin 300 TL Yardım Ödemesi Yapılacak...
Çocuk Sahibi Olanlara Devletten Büyük Destek! 3 Bin 300 TL Yardım Ödemesi Yapılacak...

Çocuk Sahibi Olanlara Devletten Büyük Destek! 3 Bin 300 TL Yardım Ödemesi Yapılacak...

Çocuklu Aileleri Sevindiren Bir Müjde De Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Geldi

A+A-

Çocuklu ailelere sevindirici haber Cumhurbaşkanımızdan geldi. Çocuk yardımı için belirlenen miktar 3300 TL ailelere destek amaçlı ödenecek. Haberin detayları ise şöyle; yılbaşı öncesi aileler için güzel bir ödeme yapılacak. Geçtiğimiz hafta yapılan meclisteki kabine toplantısının hemen arkasından bazı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çocuğu olan aileler için aylık olarak 3300 TL destek verileceğini kamuoyu ile paylaştı. Habere göre ise ilkokulda lisede ya da üniversite çağındaki öğrencisi bulunan ailelere devlet tarafından maddi yardım açıklamalarında bulundu.

Çocuğu Olan Aileler 3300 TL Alacak

Geçtiğimiz günlerdeki kabine toplantısının arkasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ve eğitim ve öğretime devam eden ve çocuğu olan aileler için yardım yapılacağı duyurulmuştu. İlkokula giden öğrencisi olan ilk ortaokul çağında öğrencisi olan ve üniversiteye giden çocuklu ailelere maddi açıdan destek olmak maksadı ile 3300 TL civarında devlet teşviki verilecek. Bu tutar ilkokul ve ortaokul grubundaki çocuklara yönelik olarak ödenecek tutar 3300 TL verilirken uygulamada üniversite çağındaki çocuklara ise 5500 TL tutarında devlet desteği sağlanıyor.

Bu uygulama için bazı şartlarda aranmaktadır. 3300 TL ve 5500 TL tutarındaki devlet desteği yardımından faydalanmak için ise devlet yardımı almak şartı da aranıyor. Ayrıca öğrenci belgesi ile de müracaat edilmesi gerekiyor. Son zamanlarda devletin maddi durumu ve imkânı olmayan ailelere yönelik yardım destek paketleri ardı arkasına gelmeye başlamış durumda. Ekonominin kötüleşmesi ve fiyat pahalılığı sebebinden dolayı okula gitmekte zorlanan masraflarını karşılamakta güçlük çeken aileler için destek devlet tarafından geliyor.

Yardım miktarı ise ailelerin gelirlerine özel olarak belirlenmekle birlikte asgari ücret tutarının %60’ı kadar olan kısmı ilkokul ve ortaokul çağındaki çocuklara ödenirken asgari ücret tutarı kadar yardımı ise üniversite çağındaki çocuklara ödeneceği de açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklama neticesinde bu kanunun resmi gazetede yayınlanmasının da hemen ardından ihtiyaç sahibi olan aileleri ödemelerin yapılacağı da duyurulmuş oldu. Devletin yapmış olduğu eğitim desteği sayesinde çocukların eğitim masrafları kolay bir şekilde karşılanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.