1. HABERLER

  2. Yaşı öne çekip şimdi emekli olabilirsiniz! 45-46-47-48 yaşında emekli olunabilir mi? İşte yıl kazanmak için tüm şartlar ve ayrıntılar!
Yaşı öne çekip şimdi emekli olabilirsiniz! 45-46-47-48 yaşında emekli olunabilir mi? İşte yıl kazanmak için tüm şartlar ve ayrıntılar!

Yaşı öne çekip şimdi emekli olabilirsiniz! 45-46-47-48 yaşında emekli olunabilir mi? İşte yıl kazanmak için tüm şartlar ve ayrıntılar!

Emeklilik senelerını şimdiden düşünen yurttaşlar için erken emeklilik koşulları büyük önem taşıyor. Uzun seneler boyunca çalışan ve emekli olarak bu sürecin tadını çıkarmak isteyen çalışanlar, doğru müracaatları yaptığı takdirde erken emekli olabilir

A+A-

Emeklilik senelerını şimdiden düşünen yurttaşlar için erken emeklilik koşulları büyük önem taşıyor. Uzun seneler boyunca çalışan ve emekli olarak bu sürecin tadını çıkarmak isteyen çalışanlar, doğru müracaatları yapmış olduğu takdirde erken emekli olabiliyor. Emeklilikte yaş ve prim gün sayısı kriteri büyük önem taşıyor. Kimi yurttaşlar prim gün sayısını doldurduğu halde yaşı bekliyor. Kimileri de yaşı tamamlasa da prim gün sayısı için borçlanabiliyor ve bunu dışarıdan ödemek mecburiyetinde kalıyor. 50 yaş altında emekli olmak için pek çok müracaat işlemini tamamlayabilirsiniz. İşte ayrıntılar...

45-46-47-48 yaşında emekli olunuyor mu? Emekli yaşını düşürme yolları! Bunu yaparsanız daha erken olabilirsiniz…

45-46-47-48 yaşında emekliliğin mümkün olup olmadığı emeklilik için gün sayan yurttaşlar tarafından sorgulanıyor. Emekli yaşını düşürerek daha erken emekli olmak isteyenler için pek çok yol bulunuyor. Emekli olmak için en önemli kriterler prim gün sayısı ve emeklilik yaşı oluyor. Birçok kişi prim gün sayısını doldurduğu halde yaşı beklemek durumunda kalıyor. Ancak bazı şartlarla emeklilik yaşını daha da aşağıya çekmek mümkün olabiliyor. İşte merak edilen bilgiler!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.