1. HABERLER

  2. Son Dakika Sızdırıldı: Henüz Kimsenin Haberi Yok Aşı Olanlara 1.100 TL Destek Ödemesi verilecek!
Son Dakika Sızdırıldı: Henüz Kimsenin Haberi Yok Aşı Olanlara 1.100 TL Destek Ödemesi verilecek!

Son Dakika Sızdırıldı: Henüz Kimsenin Haberi Yok Aşı Olanlara 1.100 TL Destek Ödemesi verilecek!

Aşı olanlara para verilmekte mu? İşte şimdi herkes bu meselenin yanıtını merak ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, içinden geride bıraktığımız zorlu dönemde 1.100 TL Pandemi Sosyal Destek Ödemesi yapmıştı.

A+A-

Herkes Bunu Konuşuyor, İddialar Doğru Mu? Devlet destekli müjdeler peş peşe geliyor. İçinden geride bıraktığımız zorlu dönemde işi bozulan, geçim sıkıntısı çekenlere 1.100 TL destek ödemesi yapılmıştı. Son dakika kulis bilgisine göre; aşı olanlara destek ödemesi yapılacak. Neler oluyor? Kulisleri özetledik.

AŞI OLANLARA 1.100 TL DESTEK ÖDEMESİ YAPILACAK

Aşı olanlara para verilmekte mu? İşte şimdi herkes bu meselenin yanıtını merak ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, içinden geride bıraktığımız zorlu dönemde 1.100 TL Pandemi Sosyal Destek Ödemesi yapmıştı. 1.100 TL Sosyal Yardım kampanyasında yeni ayrıntılar belli olmaya başladı. Aşı yaptıranlara anında nakit ödenecek iddiası başkent kulislerinde konuşulurken; milyonlarca insan bu iddiaların doğru olup olmadığını sorgulamaya başladı.

Bugüne kadar milyonlarca insan, aylık 1.100 TL destek ödemesi alarak, evinin gereksinimlerini giderdi, faturalarını ödedi ve mecburi ihtiyaçlarını karşıladı. 1.000 TL sosyal yardımlar, 1.100 TL’ye yükseltildi ve başvuranların hesabına ödemeler yapıldı. Peki, şimdi aşı olanlara ödeme yapılacak mı?

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı bugüne dek milyonlarca insana 1.100 TL sosyal yardım programı desteğinde bulundu. Faz ödemeleri, devam ediyor. Aynı zamanda destek ödemesi hakkında son zamanlarda ortaya atılan, “aşı olanlara 1.100 TL sosyal yardım ödemesi” iddiası gündemi değiştirdi. Aşı yapılmasını teşvik amacı ile yapılacağı iddia edilen bu destek ödemesi hakkında başkent kulislerinde konuşulanlara göre; artık destek ödemesi almak için iki doz aşı olma koşulu aranacak. Aşısını yaptırmayanların başvuruları kabul edilmeyecek. Meğer…

Başkent kulislerinde konuşulanlara göre; evde olanların da aşı olma koşulu aranacak. Kabine toplantısında gündeme gelmesi beklenen yeni düzenlemeye göre; artık aşı olmayanlar 1.100 TL destek ödemesinden yararlanamazken, diğer ayrıntılar da netleşti. Herkes, her aşı olana 1.100 lira ödeme yapılacak mı diye sorarken bu konudaki soru işaretleri de giderildi.
Sadece geçim sıkıntısı çeken ihtiyacı olanlara ödeme yapılması amaçlandığı, her aşı olana para ödemesi yapılmayacağı söyleniyor.

Aşı olanlara 1.100 TL destek ödemesi hakkında şimdilik fotoğrafı açıklama yapılmadı. Resmi açıklama gelir gelmez burda duyuracağız. Peki, siz bu hazırlık hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce de aşı olanlara destek ödemesi yapılmalı mı? Ya da aşı olmayanların 1.100 TL destek yardımına başvurusunun engellenmesi doğru karar mı? Görüş ve önerilerinizi lütfen bizimle paylaşmayı unutmayın.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.