1. HABERLER

  2. Son Dakika Haeri Geldi: Devletten Öğrencilere 1.500 TL Yüz Yüze Eğitim Ödemesi Yapılacak…
Son Dakika Haeri Geldi: Devletten Öğrencilere 1.500 TL Yüz Yüze Eğitim Ödemesi Yapılacak…

Son Dakika Haeri Geldi: Devletten Öğrencilere 1.500 TL Yüz Yüze Eğitim Ödemesi Yapılacak…

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı neticesinde yüz yüze eğitim müjdesini verdi. Milyonlarca öğrencinin okula başlaması ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilere 1500 TL destek verilecek…

A+A-

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı neticesinde yüz yüze eğitim müjdesini verdi. Milyonlarca öğrencinin okula başlaması ile birlikte ihtiyaç sahibi öğrencilere 1500 TL destek verilecek…

Pandemi ile birlikte öğrenciler okul hayatına ara verdi. Anaokulları, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri son haberle birlikte yüz yüze eğitime geçecekler. Okulların açılması ile birlikte milyonlarca öğrenci okula dönecek ve devlet öğrencisi olan pek çok aileye para desteği yapacak. Devlet okula dönecek öğrencilere ve ailelerine 1500 TL okul alışverişi için nakit verecek. Ekonomik olumsuzluk süresinde zor durumda kalan ailelere ve ihtiyaç sahibi kişilerin ekonomik durumları ele alınarak 1500 TL nakit desteği verilecek.

1500 TL Okul Desteği Verilecek

Kabine toplantısı sonrasında Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca öğrenciye yüz yüze eğitim müjdesini verdi. Bu durum ile birlikte maddi imkânı olmayan ve pandemi şartlarında zor duruma giren aileler kara kara düşünmeye başladı. Devlet bu nedenle pek çok aileye ve öğrenciye para desteği yapacağını duyurdu. Bu nakit desteğinden faydalanmak isteyen öğrencilerin Anaokulları, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri yararlanabilecekler. Başvuru sonrasında devlet, ailelerin maddi durumunu tespit ederek gerçekten ihtiyacı olanlara 1500 TL verilecek.

Okul Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

1500 TL okul yardımına başvuracak olan aileler öğrenci yerine müracaat yapabilecekler. Başvuru yapmak isteyen kişiler Aile ve Sosyal Hizmetler Başkanlığı il ya da ilçe memurlukları üzerinden yapılacak. Öte yandan 1500 TL nakit desteği valilik ve kaymakamlıkla alakalı yardım birimlerinden de yapılabilecek. Başvuru yaptıktan kısa bir müddet sonra şartlar değerlendirilerek ödeme yapılacak. Eğer belirtilen koşulları taşıyorsanız, para hesabınıza kısa bir müddet içinde geçecek.

Okul yardımıyla birlikte öğrencilerin pek çok ihtiyacı karşılanacak. Silgi, kalem, çanta, defter, suluk, okul üniforması, kırtasiye masrafları konusunda her şey karşılanabilecek. 1500 TL yardım ile birlikte kitap ve defter yardımları da yapılacak. 1500 TL nakit desteğine başvurmak isteyen kişiler 2021 Ağustos tarihi ile başlamıştır ve müracaatlar Eylül ayına kadar sürecek. Daha şimdiden pek çok kişi başvurdu ve yardımları almaya başladılar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.