1. HABERLER

  2. Son Dakika EYT'lilere erken emeklilik geldi! Erkekler 46 Kadınlar 39 yaşında emekli olabileceksiniz Detaylar Haberimizde...
Son Dakika EYT'lilere erken emeklilik geldi! Erkekler 46 Kadınlar 39 yaşında emekli olabileceksiniz Detaylar Haberimizde...

Son Dakika EYT'lilere erken emeklilik geldi! Erkekler 46 Kadınlar 39 yaşında emekli olabileceksiniz Detaylar Haberimizde...

Bütün bu soruların cevabı haberimizin devamında yer almakta. Eğer kabul edilirse bayanlar 39 erkekler 46 yaşında emekli olur! Bugün EYT çıksa kimler emekli olabilir? EYT yeni sistem önerisi

A+A-

Erkekler 46 Kadınlar 39 yaşında emekli olabileceksiniz... EYT kabul edildiğinde emekli olabilirsiniz! Kadınlar da ve erkeklerde şok yaş indirimi geliyor! EYT’de son yaşanan gelişmeler nedir?

EYT kimleri kapsıyor? Bütün bu soruların cevabı haberimizin devamında yer almakta. Eğer kabul edilirse bayanlar 39 erkekler 46 yaşında emekli olur! Bugün EYT çıksa kimler emekli olabilir?

EYT yeni sistem önerisi

Uzunca bire süredir kamuoyunu meşgul eden EYT, prim gün sayısı yeterli olmakla beraber yaş şartını yerine getiremeyen yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Gündemde olan yasanın yasalaşmasını bekleyen EYT mağdurları, emekliliğe hak kazanmalarını sağlayacak düzenlemenin hayata geçmesi için gün sayıyor. EYT’de son yaşanan gelişmeler nedir? EYT kimleri kapsıyor?

Bütün bu soruların cevabı haberimizin devamında yer almakta.

Emeklilikte yaşa takılanların EYT’li olarak geçirdikleri süre içinde çalıştıkları dönem içinde emekli maaşlarında düşüş yaşanmamasına yönelik bir yöntem üstünde yapılan çalışmalar sürüyor. Yapılan çalışmanın kanunlaşarak yürürlüğe girmesi halinde, emeklilikte yaşa takılanlar çalışmaya devam etseler de emekli maaşlarında düşme yaşanmayacak.

EYT konusunda en sık sorulan sorulardan birisi de hiç şüphesiz bugün EYT çıksa kimlerin emekli olabileceği şeklindedir. İşte ETY ile alakalı son dakika haberleri ve haberle alakalı ayrıntılar.

EYT’den Kimler Yararlanacak?

EYT engeline takılarak emekli olacakları günü bekleyen pek çok vatandaş, meclisten gelecek müjdeli haberleri bekliyor. Bu konuya yönelik olarak bir komisyon kurulup konunun meclis gündemine gelmesi halinde ve genel kurul onayı alınması durumunda, 8 Eylül 1999 bundan önce sigortalı şekilde işe girişleri yapılan kişiler bu yasadan faydalanacak.

Yeni EYT Yasası Çıkarsa Kimler Faydalanacak?

Geçerlilikte bulunan 4447 sayılı kanun uyarınca, bayanlarda emeklilik yaşı 58 erkek sigortalılarda ise 60 olarak belirlenmiş bulunuyor. EYT ile alakalı yeni bir çalışma yapılarak meclis gündemine gelmesi ve onaylanması halinde belirtilen tarihlerden önce çalışma yaşamına başlamış olanların hakları geçerli olarak kabul edilecek ve sonuçta yeni EYT yasasından faydalanarak emekli olabilecek.

2020 bütçesinde kendine yer bulamayan EYT konusundaki heyecanlı bekleyiş sürerken farklı seçenekler üretilerek konunun çözümüne yönelik arayışlar da sürüyor. EYT’nin gündeme alınmasını ve bir an evvel komisyonlarda görüşülerek genel kurula gelmesini bekleyen yüzbinlerce kişi, yeni yasa ile yaş engeline takılmadan emekli olabilmeyi umut ediyor. Emeklilikte yaşa takılanlar ile alakalı olarak bir kanunun kabulü halinde 8 Eylül 1999 bundan önce işe giriş yapmış olan binlerce kişi emeklilik hakkını kazanabilecek.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.