1. HABERLER

  2. Son dakika Emekliye Cuma müjdesi geldi! 8 bin 477 TL Başvuru yapan bütün emeklilere ödeme yapılacak...
Son dakika Emekliye Cuma müjdesi geldi! 8 bin 477 TL Başvuru yapan bütün emeklilere ödeme yapılacak...

Son dakika Emekliye Cuma müjdesi geldi! 8 bin 477 TL Başvuru yapan bütün emeklilere ödeme yapılacak...

Maaşı bağlanmayan emekliye 8.477 TL avans verilecek. Yıl, yaş ve prim şartını tamamlayıp emeklilik başvurusu yapanlar ortalama 1 hafta-10 gün içinde maaşa kavuşuyor. İşlemleri uzayanlar ise 8 bin 477 liraya varan avanstan yararlanıyor.

A+A-

Yıl, yaş ve prim şartını tamamlayan emekliye müjdeli haber geldi.  Maaşı bağlanmayan emekliye 8.477 TL avans. Yıl, yaş ve prim şartını tamamlayıp emeklilik başvurusu yapanlar ortalama 1 hafta-10 gün içinde maaşa kavuşuyor. İşlemleri uzayanlar ise 8 bin 477 liraya varan avanstan yararlanıyor. Tüm çalışanların hayali emekli olmak. Bunun için işe girilen tarihe göre belirlenen yıl, yaş ve prim şartlarını tamamlamak gerekiyor.3 şartı da sağlayanlar Sosyal Güvenlik Kurumu'na başvurup emekli maaşına kavuşuyor.

90 GÜN İÇİNDE BAĞLANMAMIŞ OLMASI...

Aylık bağlama işleminin uzun sürmesi halinde ise avans sistemi yardıma yetişiyor. Emeklilik başvurusu yapan kişiye avans ödemesi yapılması için aylığın 90 gün içinde bağlanamamış olması ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na yazılı başvuru yapılması gerekiyor. Bu yıl için avansın tutarı 8 bin 477 lira. Yeni yılda yeni asgari ücretle artacak. Avansın bağlanacak gelir ve aylıkların birikmiş tutarından fazla olan bölümü, daha sonra gelir ve aylıklardan 1/4 (yüzde 25) oranında kesilerek mahsup ediliyor.

3 MAAŞ KADAR OLMASI BEKLENİYOR 

Emekli aylığının bağlanmasını bekleyenlere sunulan avans imkanının mevcut emeklilere de sağlanması beklentisi var. Avansın tutarının da 3 maaş kadar olması bekleniyor. Talepler hayata geçerse emekliler nakit ihtiyacını faizsiz sunulan avans ile karşılayabilecek. Avans daha sonra maaşlardan küçük taksitler halinde ödenebilecek...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.