1. HABERLER

  2. Sicil affı bekleyenler için bekledikleri haber geldi! Kredi notu sıfır olan kişiler kredi veren bankalar belirlendi…
Sicil affı bekleyenler için bekledikleri haber geldi! Kredi notu sıfır olan kişiler kredi veren bankalar belirlendi…

Sicil affı bekleyenler için bekledikleri haber geldi! Kredi notu sıfır olan kişiler kredi veren bankalar belirlendi…

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi oranda etkilerini gösteren korona virüs salgını adlından bir çok vatandaş acil nakit ihtiyacını karşılamak adına ihtiyaç destek kredileri için müracaatlarını yaptı.

A+A-

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi oranda etkilerini gösteren korona virüs salgını adlından bir çok vatandaş acil nakit ihtiyacını karşılamak adına ihtiyaç destek kredileri için müracaatlarını yaptı.

Bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de ciddi oranda etkilerini gösteren korona virüs salgını adlından bir çok vatandaş acil nakit ihtiyacını karşılamak adına ihtiyaç destek kredileri için müracaatlarını yaptı.

Yaşanan tüm bu gelişmeler ardından Garanti Bankası, Ziraat Bankası ve QNB Finansbank tarafından da müjdeli haber geldi. Yapılan haberlere göre bu bankaların 10 000 lira ile 50 000 lira arasında ihtiyaç destek kredisi vereceği bildirildi.

Kredi notu sıfır olan yurttaşlar acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bu kredi imkanlarından faydalanabilecekler. Acil nakit ihtiyacı duyan ve kredi notları sıfır olan kişiler hemen bu bankaların verdikleri kredilere müracaatlarını yapabilmektedirler. İşte ihtiyaç destek kredisi kapsamında 10 000 lira ile 50 000 lira arası kredi veren bankalar ve merak edilen detaylar…

Acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyen yurttaşlar kredi notu sıfır olsa bile ihtiyaç destek kredilerinden faydalanabilecekler. Kredi notu sıfır olanlara kredi olanağı sunulması ardından bir çok vatandaş acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak adına araştırmalarını yapmaya başladılar. Kredi için müracaat yapsalar da kredi notu sıfır olduğu için kredi kullanamayan vatandalar, kredi notu sıfır olanlara ihtiyaç kredisi sunan bankalar sayesinde rahat bir nefes alabilecekler.

Garanti BBVA, Ziraat Bankası ve QNB Finansbank tarafından sunulmakta olan ihtiyaç destek kredileri kapsamında bir çok vatandaş kredi notu sıfır olsa bile bu kredilerden yararlanarak acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilecekler.

10 000 liradan 50 000 tl'ye kadar verilen bu krediler bir çok yurtdaşın rahat bir nefes almasını sağlayacak. İşte sicil affı bekleyenler için kredi notu sıfır olsa bile 50 000 tl'ye kadar kredi veren o bankalar ve merak edilen detaylar…

Sicil affı bekleyenler için kredi veren bankalar hangileridir?

Özellikle de korona virüs salgını sonrasında yaşanan ekonomik sıkıntılar sonrasında sicil affı bekleyenlere kredi veren bankalar bulunuyor. Bu süreçte acil nakit gereksiniminin karşılanabilmesi adına bir çok banka tarafından önemli adımlar atıldı.

Ancak kredi notu sıfır olan ve sicil affı bekleyen bir çok vatandaş bu zorlu süreçte bankaların verdiği ihtiyaç destek kredilerinden faydalanamamışlardı. Ancak yaşanan son gelişmeler ile beraber Garanti BBVA, QNB Finansbank ve Ziraat Bankası tarafından sicil affı bekleyenlere 50 000 tl'ye kadar kredi verileceği açıklandı. İşte konuya ilişkin merak edilenler…

Garanti BBVA kredi notu sıfır olanlara kredi olanağı ayrıntıları

Kredi notu sıfır olsa da pandemi döneminde bir çok vatandaş Garanti BBVA sayesinde kredi imkanlarından faydalanabilecekler. Bu kapsamda en az 3 aylık sigortası olan yurttaşlar 40 000 tl'ye kadar kredi olanağından faydalanabilecekler. Yine kredi notu sıfır olan kişiler şubelere giderek kredi müracaatlarını yapabilecekler. Aynı zamanda yapılacak olan talepler kapsamında kredi notu sıfır olan yurttaşlar bu bankadan 1000 tl'ye kadar kredi kartı da alabilecekler.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi ayrıntılar

Kredi notu sıfır olanlar için Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi de verilmekte. Bu kapsamda en az 6 aylık sigortalı olan ve kredi notu sıfır olan kişiler de ihtiyaç kredilerinden faydalanabiliyorlar. Bu kapsamda yurttaşlar 50 000 tl'ye kadar kredi imkanlarından faydalanabilmektedirler. Yine bu krediler için yurttaşların kefil bulmaları da gerekebilmektedir. Eğer kredi notu sıfır olan yurttaşlar kredi çekebilmek adına kefil bulurlar ise çekecekleri kredi miktarında da bir takım artışlar meydana gelmektedir.

Kredi notu sıfır olanlara QNB Finansbank ihtiyaç kredisi
Kredi notu sıfır olanlara ihtiyaç kredisi veren bankalardan biri de QNB Finansbank oldu. Bu kapsamda kredi notu sıfır olan kişiler en az 3 ay boyunca sigortalı oldukları durumda şubelere giderek kredilerden faydalanabilmektedirler. Bu krediler için yurttaşlara 60 aya kadar vade sunulurken miktarı ise 10 000 lira olmaktadır. Yine bu krediler için yurttaşlar daha düşük limitlere sahip olan kredilerden de faydalanabilmektedirler.

Kredi notu nasıl öğrenilir?

Bankalardan kredi çekmek isteyen bir çok vatandaş kredi notu öğrenme nasıl sorusunu merak etmektedirler. Kredi notları belirleme kriterleri kredi kartı ödemeleri, gelir durumu, kredi kullanma yoğunluğu ve kredi müracaatları gibi kriterler olmaktadır. Kredi notunu belirleyen bu kadar kriter olması ile beraber bu konu da belirli sıralamalar bulunur.

1 ile 1900 arasında olan kredi notu için 900 altı kedi notu olan kişilere genelde kredi verilmemektedir. Genel anlamda bakıldığı zaman ideal aralık ise 1200 ve üzeri notlar olmaktadır. Özellikle de kredi notları 1500 ve üzeri olan kişiler hiçbir şekilde güçlük yaşamadan rahatlıkla kredi çekme olanağını bulabilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.