1. HABERLER

  2. PTT Duyuru Yaptı! Vatandaşlara Nakit Ödeme Verilecek! Şartları Yerine Getiren Herkese Verilecek…
PTT Duyuru Yaptı! Vatandaşlara Nakit Ödeme Verilecek!  Şartları Yerine Getiren Herkese Verilecek…

PTT Duyuru Yaptı! Vatandaşlara Nakit Ödeme Verilecek! Şartları Yerine Getiren Herkese Verilecek…

PTT İhtiyaç sahibi olan herkese maddi katkıda bulunacak. Çalışan ya da çalışmayana, yaşlılara, yeni doğmuş olana, bakıma muhtaç kişilere verilecek. SGK’dan alacaklar ise bazı koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

A+A-

PTT’den İhtiyaç sahibi olan herkese maddi katkı verilecek. Çalışan ya da çalışmayana, yeni doğmuş olana, yaşlılara, bakıma muhtaç kişilere verilecek. SGK’dan alacaklar ise bazı koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

PTT’den İhtiyaç sahibi olan herkese maddi katkı verilecek. Çalışan ya da çalışmayana, yeni doğmuş olana, yaşlılara, bakıma muhtaç kişilere verilecek. SGK’dan alacaklar ise bazı koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir…

İhtiyaç sahiplerine maddi katkı artıyor. Birçok kişinin bilmediği yardımlar gün yüzüne çıkıyor. Yeni doğan, bakıma muhtaç olan işi olan ya da olmayan herkes alabilecek. Sgk’dan faydalanılacak olanlar bazı koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir.

659 TL den 827 TL ye kadar olan destek herkese verilecek. Şartları taşımaları şartı ile bu imkândan herkes faydalanabilecektir.  Bazı destekler ise pek çok yurttaş tarafından bilinmiyor. Süt parası, doğum izni, çeyiz yardımı bu yardımlardan birisidir.

SGK Tarafından Yapılan Ödemeler Nelerdir?

Karşılıksız ve geri ödemesiz olarak sağlanan destekler SGK tarafından yurttaşlara sunuluyor. Bu desteklerin başında yol yardımı, kreş yardımı, iş göremez desteği, eğitim desteği, cenaze yardımı gibi pek çok kalem bulunur. Bu destekler arasında en çok tercih edilen destek olarak çeyiz desteği öne çıkmıştır.

Evlilik ödeneği olarak bilinen çeyiz desteği evlilik hayali kuran kişilere ödenen destek türü olarak her ay pek çok kişiye ödeniyor. Yeni evlenecek olanlar bu destek ile almış oldukları eşyalar ve düğün masrafları için destek sağlanıyor.  Çeyiz hesabı ile evlenecek olanlar desteklenmiş olur.  Herhangi bir banka üzerinden hesap açarak birikim yapan 27 yaşından önce evlenmiş olan kişilere devlet katkısı verilmekte. 5 senelik bir sürede 58.000 TL ye kadar birikim yapan kişiler 12.000 TL ye kadar devlet katkısından yararlanabilecek.

PTT Ödemeleri Nelerden Oluşur?

Evde bakım maaşını PTT üzerinden yapılan ödemelerden gerçekleştirilir. Ev içerisinde bakıma muhtaç, engelli ya da yaşlı kişiler varsa bu kişilere bakanlara 1.657 TL ödeme yapılır. Son zamla beraber bu tutar 1798 TL olmuştur.

Bunun beraberinde engelli maaşı ise %40 ile %69 oranında engelli bulun kişilere ödenen aylıklar 662 TL, 70 yaş ve üzeri olan kişilere ödenen aylıklar 992 TL olarak gerçekleşti. Yaşlı aylıkları son zamla beraber 828 TL çıkmış oldu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.