1. HABERLER

  2. Milyonlarca Öğrenciye Müjde 1.525 TL Alabileceksiniz! Çoğu Öğrenci Bu Hakkını Bilmiyor İşte Detaylar...
Milyonlarca Öğrenciye Müjde 1.525 TL Alabileceksiniz! Çoğu Öğrenci Bu Hakkını Bilmiyor İşte Detaylar...

Milyonlarca Öğrenciye Müjde 1.525 TL Alabileceksiniz! Çoğu Öğrenci Bu Hakkını Bilmiyor İşte Detaylar...

Üniversiteye giriş sınavlarının açıklanması ile birlikte öğrenciler burs müracaatlarını araştırmaya başladı. Bazı kurumlar ise ayda 1.525 TL destek ödemesi ve burs ödemesi veriyor…

A+A-

Üniversiteye giriş sınavlarının açıklanması ile birlikte öğrenciler burs müracaatlarını araştırmaya başladı. Bazı kurumlar ise ayda 1.525 TL destek ödemesi ve burs ödemesi veriyor…

YKS yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı ile yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile birlikte öğrenciler burs veren kurumları araştırmaya başladı. Bu kurumlar üzerinden burs almak isteyen öğrencilerin müracaat şartlarına uymaları gerekiyor. Tüm öğrenciler için burs veren bazı firma ve kurumları listeledik.

Anadolu Vakfı Burs Başvurusu

Anadolu Vakfı, pek çok öğrenciye burs vermeye devam ediyor. Anadolu Vakfı burs müracaatları 30 Eylül tarihine kadar devam ediyor. Öğrenciler Anadolu Vakfı’nın sunmuş olduğu burslara başvurmak için evvela Anadolu Vakfı resmî sitesine girmeli ve burs programı kapsamında öğrenciler evvela akademik manada kendi meslekler içerisinde değerlendirilecek. Kişilerin benzer başarı seviyesinde bulunan kişiler arasında ihtiyaç durumları daha öncelikli olacak.

Aydın Doğan Vakfı Kız Öğrencilere 1.525 TL Veriyor

YSK’de ilk 15 binlik dilim içine giren Mühendislik, Hukuk ve Tıp bölümlerinde okuyan başarılı kişiler ve maddi desteğe ihtiyacı olan kişilere 1.525 TL üstün başarı bursu verilecek. Üstelik lisans bölümlerine yerleşmiş olan ve ihtiyaç sahibi olan kişilere aylık 550 TL destek bursları verilmekte. Kişiler burs müracaatsunda bulunmak için e-bursum üzerinden online olarak burs müracaatsu yapacaklar ve 15 Ekim tarihinde sona erecek.

Elginkan Vakfı Burs Şartları

İstanbul ODTÜ, Boğaziçi, Yıldız Teknik üniversitesi, İstanbul Teknik üniversitesi, Ege üniversitesi, Celal Bayar üniversitelerini kazanmış ya da okuyor olan başarılı öğrencilere ancak maddi imkânı yetersiz olan öğrenciler bu burslardan yararlanabilecekler. Bu burs müracaatları ise üniversitelerin burs ofislerinde yapılacak ve son müracaat tarihi 30 Eylül olarak belirlendi.

Gübretaş Aylık 420 TL 9 Ay Boyunca Verecek

Ziraat Fakültesi içerisinde lisans eğitimi alan öğrencilere ve ailesi çiftçi olan öğrencilere Gübretaş burs veriyor. Lisans öğrencisi olanlara 9 ay boyunca aylık 420 TL verilecek ve bu bursa başvurmak isteyen öğrencilerin en geç 4 Ekim ile 15 Ekim tarihleri arasında müracaat yapmaları gerekmektedir. Detaylı bilgi için Gübretaş sitesine girebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.