1. HABERLER

  2. Hükümet'ten milyonlara müjde: Başvuru Yapan çalışan çalışmayan, memur, EYT'li herkese 3 ay boyunca 3 bin TL ödeme yapılacak işte detaylar...
Hükümet'ten milyonlara müjde: Başvuru Yapan çalışan çalışmayan, memur, EYT'li herkese 3 ay boyunca 3 bin TL ödeme yapılacak işte detaylar...

Hükümet'ten milyonlara müjde: Başvuru Yapan çalışan çalışmayan, memur, EYT'li herkese 3 ay boyunca 3 bin TL ödeme yapılacak işte detaylar...

Sağlık Bakanlığı, aşılama çalışmalarında önemli görev üstlenen aile hekimleri ile aile sağlığı elemanları için harekete geçti. Aşı Programı Teşviki kapsamında aile hekimlerine 3 000, aile sağlığı elemanlarına ise 1500 lira ek ödeme yapılacak.

A+A-

Sağlık Bakanlığı, aşılama çalışmalarında önemli görev üstlenen aile hekimleri ile aile sağlığı elemanları için harekete geçti. Aşı Programı Teşviki kapsamında aile hekimlerine 3 000, aile sağlığı elemanlarına ise 1500 lira ek ödeme yapılacak.

Sağlık Bakanlığı, COVID-19'la mücadelede toplumsal bağışıklığın sağlanması amacıyla sürdürülen aşılama çalışmalarında önemli görev üstlenen aile hekimleri ile aile sağlığı elemanlarına ek ödemede bulunacak.

Aile hekimlikleri, Türkiye'de bir yıldan fazladır devam etmekte olan COVID-19 salgınıyla mücadelede hem koruyucu ve tedavi edici sağlık hizmetlerinin yürütülmesi hem de COVID hastaları ile temaslıların izlenmesinde önemli görev üstlendi.

Aile hekimliği birimlerini teşvik etmek için harekete geçildi

Son dönemdeki yoğun aşılama programı ile salgının bitirilmesi için en büyük adım atılırken, aile sağlığı merkezleri, aşının en etkin uygulayıcıları arasında yer aldı.

Sağlık Bakanlığı, salgın şartlarına rağmen bütün çocukluk çağı aşılarının eksiksiz tamamlanmasını sağlamakta olan, hemde COVID-19 aşı programının uygulanmasına önemli katkılarda bulunan aile hekimliği birimlerini teşvik etmek için harekete geçti.

Aile hekimlerine 3 000 lira ek ödeme

Aile hekimliği birimlerinde kayıtlı aşısız birey kalmamasını amaçlayan Bakanlık, Aşı Programı Teşviki kapsamında aile hekimlerine yapılacak ek ödemeleri karara bağladı.

Bu çerçevede 1 Temmuz'dan itibaren aşılamadaki başarıları göz önüne alınarak aile hekimlerine 3 000, aile sağlığı elemanlarına ise 1500 tl'ye kadar aylık ek ödeme verilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler