1. HABERLER

  2. Hükümet'ten büyük müjde! Her Aileye 800 İle 900 TL yardım parası verilecek! kira yardımı, yakacak ve giyecek yardımı, engelli şartları kesinleşti...
Hükümet'ten büyük müjde! Her Aileye 800 İle 900 TL yardım parası verilecek!  kira yardımı, yakacak ve giyecek yardımı, engelli şartları kesinleşti...

Hükümet'ten büyük müjde! Her Aileye 800 İle 900 TL yardım parası verilecek! kira yardımı, yakacak ve giyecek yardımı, engelli şartları kesinleşti...

Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yardıma muhtaç olduğu tespit edilen yurttaşlar her ay 800-900 TL arasında devlet desteği alabiliyor. Kaymakamlık desteği müracaat koşulları neler? Kaymakamlık desteği nasıl alınır, nereye müracaat yapmak gerekir?

A+A-

Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yardıma muhtaç olduğu tespit edilen yurttaşlar her ay 800-900 TL arasında devlet desteği alabiliyor. Kaymakamlık desteği müracaat koşulları neler? Kaymakamlık desteği nasıl alınır, nereye müracaat yapmak gerekir?

Herkese 800-900 TL devlet yardımı! Bireysel müracaat yapmak gerekmektedir! Şartlar netleşti, herkes alabilir! İhtiyaç sahibi olan yurttaşlara kaymakamlıklar bünyesinde devlet yardımı ödemesi yapılıyor. Yardıma muhtaç olduğu tespit edilen yurttaşlara sonra yapılan ödemeler aylık 800-900 TL olarak verilmekte. Peki Kaymakamlık Sosyal yardımı müracaat koşulları nelerdir? Kaymakamlık yardımı müracaatsu nasıl ve nereye yapılır

Özellikle salgın döneminde ekonomik sıkıntı çeken yurttaşların imdadına devlet destekleri yetişiyor. Kaymakamlıklar bünyesinde de yardıma ihtiyacı olan çok sayıda vatandaşa destek ödemesi yapılıyor. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yardıma muhtaç olduğu tespit edilen yurttaşlar her ay 800-900 TL arasında devlet desteği alabiliyor. Kaymakamlık yardımları olarak bilinen bu destek ödemelerine özellikle covid-19 salgını sürecinde talep patlaması yaşandı. Peki Kaymakamlık desteği müracaat koşulları neler? Kaymakamlık desteği nasıl alınır, nereye müracaat yapmak gerekir

KAYMAKAMLIKTAN HANGİ SOSYAL YARDIMLAR YAPILIYOR

Özellikle covid-19 salgını sürecinde ihtiyaç sahibi olan yurttaşların ekonomik kapsamda rahat bir nefes alabilmesi için devlet tarafından bir takım sosyal yardımlar yapılıyor. Kaymakamlık yardımı olarak da bilinen bu yardımlar şöyle;

Erzak yardımı: İhtiyaç sahibi ailelerin tespit edilmesi sonrasında kaymakamlıklar tarafından her ay yiyecek ve içecek yardımı yapılır.

Nakit Para Yardımı: Belirli koşulları karşılayan ihtiyaç sahibi yurttaşlara kaymakamlıklar tarafından her ay düzenli nakit para yardımı yapılır.

Çocuk Yardımı: Dar gelirli ailelerin okul öncesi çocuklarına giyinme, bez, mama yardımı yapılır.

Okul evveli dönemdeki çocukların; mama, bez, giyinme vb. Gereksinimlerinin karşılanmasıdır.

Kira Yardımı: Vatandaşların kiralarını ödeyecek kadar ekonomik durumları yoksa, ailelerin kira giderleri kaymakamlıklar tarafından karşılanır.

Eğitim yardımı: Dar gelirli ailelerin okul çağındaki çocuklarına kırtasiye ve eğitim giderleri kapsamında destek verilir.

Yakacak ve Giyecek Yardımı: Ekonomik anlamda zor koşullarda yaşamakta olan ailelerin giyecek ve yakacak giderleri kaymakamlıklar tarafından karşılanır.

Engelli yardımı: Kaymakamlıklar, engelli yurttaşların ihtiyaçlarını da karşılar.

Proje Destek Yardımları: Çalışmayan ve iş arayan 18-60 yaş arası yurttaşlarla bu süreçte destek sağlanır.

Yaşlılık Yardımı: Herhangi bir geliri olmayan ve emekliliği bulunmayan 65 yaş üstü yurttaşlara verilen destektir.

Sağlık Yardımı: Sağlık sorunu yaşamakta olan ve cihaza bağlı olan yurttaşlara da kaymakamlıklar sosyal destek ödemesi vermektedir.

KİMLER KAYMAKAMLIK YARDIMI ALABİLİR?
Kaymakamlık yardımı almak için bir takım şartlara uygun olmak gerekir. Yaşlılar, dul ve yetimler, dar gelirli olanlar, geçim sorunu yaşamakta olanlar, sağlık sorunu olanlar gibi hayatını idame ettirmekte zorlanan kişiler kaymakamlık sosyal destek ödemeleri için müracaat yapabilir.

KAYMAKAMLIK YARDIMI BAŞVURUSU NEREYE YAPILIR
Yukarıda saydığımız kaymakamlık sosyal yardımları için yurttaşların müracaat yapmaları gerekiyor. Başvuru sırasında yurttaşlardan talep ettikleri yardıma göre evrak ve belge istenmektedir. Örneğin yardım almak isteyen engelli yurttaşların engelli raporunu başvuru sırasında teslim etmeleri gerekir. Başvuru işlemleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile gerçekleştirilirken verilmesi gerekli olan evraklar hakkında da vakıflardan bilgi almak mümkündür.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.