1. HABERLER

  2. Hükümet'ten büyük müjde: Başvuran herkes için anında 40 bin TL para yardımı! Başvuru şartları ve detaylar belli oldu…
Hükümet'ten büyük müjde: Başvuran herkes için anında 40 bin TL para yardımı! Başvuru şartları ve detaylar belli oldu…

Hükümet'ten büyük müjde: Başvuran herkes için anında 40 bin TL para yardımı! Başvuru şartları ve detaylar belli oldu…

Yaşanan bu zorlu günler içerisinde hükümet kanadından destekler aynı hızla gelmeye devam ediyor. Eğer bu anlarda 40 000 TL destek müracaatsu yapılırsa kişiler gerekli koşulları yerine getirme durumlarına göre fırsatlardan yararlanabilecekler.

A+A-

Yaşanan bu zorlu günler içerisinde hükümet kanadından destekler aynı hızla gelmeye devam ediyor. Eğer bu anlarda 40 000 TL destek müracaatsu yapılırsa kişiler gerekli koşulları yerine getirme durumlarına göre fırsatlardan yararlanabilecekler.

Yaşanan bu zorlu günler içerisinde hükümet kanadından destekler aynı hızla gelmeye devam ediyor. Eğer bu anlarda 40 000 TL destek müracaatsu yapılırsa kişiler gerekli koşulları yerine getirme durumlarına göre fırsatlardan yararlanabilecekler. Bunun için müracaatların yapılması gerekmektedir. Ev yapanlardan faturasını ödemek konusunda güçlük çekenlere veya eşya alacak olan kişilere kadar pek çok alanda anlık nakit destek ödemesi verilecek.

Devlet eli yaşanan bu zorlu anlarda da yurttaşların rahat bir nefes alabilmesi için uzanmaya devam ediyor. Her ne kadar bu desteklerden yurttaşların çok büyük bir kısmının haberi olmasa bile pek çok alanda destekler gelmeye devam ediyor. Evlerinde tadilat yapacak olan kişilerden maddi durumları olmayanlara, fatura ödemek konusunda sıkıntı çekenlerden eşya alacak kişilere kadar pek çok alanda 40 000 TL ye kadar maddi katkı verilmekte.

Elektrik fatura ödeme konusunda sıkıntı yaşamakta olan yurttaşlar için aylık 118 TL ye kadar olan desteler sunulmaya devam ediyor. Eğer o evlerde bir de kronik rahatsızlıkları olan kişiler var ise aylık olarak verilen ödemeler 200 TL ye kadar artış gösterebiliyor.

Hükümet kanadından verilen destekler…

Hükümet kanadından yurttaşların yaşadıkları bu zorlu süreçler içerisinde rahat bir nefes almalarına yardımcı olmak için akla gelen pek çok alanda destekler gelmeye devam ediyor. Bu desteklerin neler olduğu ve hangi şartlar ile verilecek olduğu açıklandı.

Elektrik tüketim destekleri

Faturalarını ödemek konusunda sıkıntı yaşamakta olan yurttaşlar için aylık 118 TL ye kadar olan desteler sunulmaya devam ediyor. Eğer o evlerde bir de kronik rahatsızlıkları olan kişiler var ise aylık olarak verilen ödemeler 200 TL ye kadar artış gösterebiliyor. Ödemelerden yararlanabilmek için kişilerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üstünden müracaat yapması gerekmektedir. Bir yandan da haneye giren gelir miktarının hanede yaşamlarına devam etmekte olan kişi başına asgari ücretin üçte birinden daha az düşmesi koşulu aranıyor. Bu koşullarda destekler verilecek.

Kronik rahatsızlar için elektrik destekleri

Cihazlara bağlı bir biçimde yaşamak zorunda kalan kronik rahatsızlıkları olan kişiler var ise aylık olarak verilen ödemeler 200 TL ye kadar artış gösterebiliyor. Ödemelerden yararlanabilmek için kişilerin sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üstünden müracaat yapması gerekmektedir. Bir yandan da haneye giren gelir miktarının hanede yaşamlarına devam etmekte olan kişi başına asgari ücretin üçte birinden daha az düşmesi koşulu aranıyor. Bu koşullarda destekler verilecek. Eğer bu kişilerin birikmiş olan borçları var ise da hükümet kanadından bir kereye mahsus olarak tüm borçları kapatılacak.

Hastalık yardım ödemeleri

Muhtaç durumda olanlar için tüberküloz ile SSPE hastalığı ile yüz yüze olan kişiler için her ay düzenli ilaçlanma 1658 TL ödeme verilmekte. Biri yandan da hastalıkları mesleklerinde edinmeleri söz konusu olura çalışma gücünü kayıp ederlerse durumlarına göre maaşlarından en az yüzde 15 oranında ödeme alabilecekler.

Hafif derecede silikosiz hastaları için maaşlarının yüzde 15 ila 34 oranında verilen ödeme 1317 TL, ortaderecede silikosiz hastaları için maaşlarının yüzde 35 ila 54 oranında verilen ödeme 1505 TL, ağır derecede silikosiz hastaları için maaşlarının yüzde 55 ve üzeri oranında verilen ödeme 1682 TL olarak ödeme verilir.

Barınma yardımları

Dar gelirli olan yurttaşların evlerini yapma, onara veya eşya alma gibi konumlarda destekler verilmekte. Bu anlarda prefabrik evler için 30 000 TL, beton evler için 40 000 TL, ev onarımları sırasında 20 000 TL, eşya alımları sırasında da 5 000 TL destekler verilir.

Çalışma hayatına yönlendirme destekleri

18 ila 55 yaş arasında olan yurttaşların iş görüşmelerine gidecekleri süreçlerde yol, traş gibi ücretleri için verilen desteklere denir. Yılda en fazla 3 kere olarak ödenen bu destekler ortalama olarak 40 ila 100 TL arasında farklılık gösterir.

İşe başlamak için yardımlar

İŞKUR tarafından işe yönlendirme ardından işe giren kişilere bir kerelik verilen ödemelerdir. Asgari ücretin üçte biri kadar ortalama bir ödeme verilir.

Gebelik yardımları

Dar gelirli olan aileler için bayanların sağlık kontrollerini yaptırabilmeleri için hamile oldukları dönemde her ay 45 TL destek verilir. Bu kişiler için bir kerelik 100 TL ödemeler de verilir. Lohusalık zamanlarında düzenli bir biçimde muayene olmaya gidenler için de en fazla iki 45 TL destek verilir.

Asker çocukları için yardımlar

18 yaşını doldurmayan bekar ve muhtaç durumda olan askerlerin çocukları için aylık 150 TL olarak verilen destek ödemeleri her iki ayda bir 300 TL olarak verilir. Askerlerin birden çok çocuğu olduğu anlarda her çocuk için ayrı müracaat yapma koşulu aranır.

Terörden zarar görenler için yardım

Terör olayları sırasında etkilenen kişilerin acil durum ihtiyaçları arasında yer alan barınma, gıda, giyim, yol, eğitim gibi akla gelen her alanda destekler verilir. 18 yaş ve üstünde aile kişileri ikamet ettikleri alanlarda terörlerden etkilenmiş olmalarından ötürü göç ettilerse aylık en az 1200 TL destek ödemesi verilir.

Afet ve acil durum yardımları

Afet ve acil durumlarda etkilenmiş olanlar için bu olayların meydana geldiği tarihten itibaren geçerli olacak biçimde bir aylık muhtaçlık durumu olmadan yardımlar verilmekte.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.