1. HABERLER

  2. Hükümet musluğu açtı! Başvuran herkese nakdi destek verecek...
Hükümet musluğu açtı! Başvuran herkese nakdi destek verecek...

Hükümet musluğu açtı! Başvuran herkese nakdi destek verecek...

Nakdi destek az önce duyuruldu! Ziraat Bankası'ndan karşılıksız, geri ödemesiz binlerce lira yatırılacak. Başvuru süreci başladı sakın kaçırmayın.

A+A-

Binlerce kişinin beklediği nakdi destek ödemesi Biraz önce açıklandı. Başvuru yapanlar Ziraat Bankası'ndan anında paralarını çekebilirken destek kararı ile birlikte vatandaşların da yüzü güldü. Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren nakdi destek ödemesi için başvuru şartı aranıyor. Peki başvuruları nereye yapılacak? Nakdi destek ödemesinden kimler faydalanacak?

Binlerce kişinin büyük bir heyecanla beklediği nakdi destek ödemesi Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Doğrudan destek kararı verilirken ödemeleri Ziraat Bankası aracılığı ile yapılacağı duyuruldu. Nakdi destek ödemelerinden faydalanmak isteyen vatandaşların mutlaka başvuru yapmaları gerekiyor. Peki nakdi destek ödemesi kimlere yapılacak? Nakdi destek ödemesi başvuruları nereye yapılacak?

Kuraklık nedeniyle %30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçilere devlet tarafından karşılıksız ve geri ödemesiz destek verilecek. 2021 yılında iklim faktörlerinden kaynaklanan ya da yetersiz yağış nedeniyle kayıtlı üretim alanlarında yetiştirdikleri ürünlerde %30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçiler doğrudan başvuru yaparak Ziraat Bankası üzerinden nakdi destek ödemesi alabilecek.

BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile resmi gazetede yayınlanan maddi destek ödemesi kararına göre çiftçilerin Çiftçi Kayıt Sistemi içerisinde bulunmaları halinde bu ödemeyi alabilecekleri belirtildi. 2021 yılında iklim şartları nedeniyle Arpa, Buğday, mercimek, nohut, yulaf ve çavdar gibi ürünlerine ekmiş olan ve %30 ve üzeri verim kaybı yaşayan çiftçiler kayıtlı olan üretim alanları için bu destek ödemesinden yararlanabiliyor. Ödemeler, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bir defaya mahsus olarak yapılırken başvuru işlemlerinin de Bakanlığın il müdürlüklerine yapılması gerekiyor.

PARALAR ZİRAAT BANKASI'NA YATACAK

Verim kaybı nedeniyle nakdi destek almaya hak kazanan çiftçilerin ödemeleri ise Ziraat Bankası'nda bulunan hesaplarına yatırılacak. Ziraat Bankası'nda hesabı olmayan Çiftçiler ise isimlerine yapılan havale işlemleri ile ödemelerini kimlikleri ile birlikte bankaya giderek tahsil edebilecek.

NAKDİ DESTEK ÖDEMESİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından verilecek olan nakdi destek ödemesinden 2021 yılında çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olarak Ekim yapan ve verim kaybı yaşayan vatandaşlar faydalanabiliyor. Çiftçilerin bu ödemelerden yararlanabilmesi için iklim şartları nedeniyle %30 ve üzeri verim kaybı yaşamış olmaları gerekiyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.