1. HABERLER

  2. Geliri Olmayan Milyonlarca Vatandaşa Müjde! Devlet Her Ay Düzenli 864 TL Ödeme Yapacak! Başvuru Şartları Belli Oldu...
Geliri Olmayan Milyonlarca Vatandaşa Müjde! Devlet Her Ay Düzenli 864 TL Ödeme Yapacak! Başvuru Şartları Belli Oldu...

Geliri Olmayan Milyonlarca Vatandaşa Müjde! Devlet Her Ay Düzenli 864 TL Ödeme Yapacak! Başvuru Şartları Belli Oldu...

Devlet PTT aracılığıyla destek ödemeleri sağlamaya devam ediyor. Başvuru yapmak isteyen kişiler gerekli olan koşulları yerine getirdiği zaman 864 TL ödemeyi her ay alacaklar…

A+A-

Devlet PTT aracılığıyla destek ödemeleri sağlamaya devam ediyor. Başvuru yapmak isteyen kişiler gerekli olan koşulları yerine getirdiği zaman 864 TL ödemeyi her ay alacaklar…

Devlet dar gelirli yurttaşlara ödemelerini yapıyor, ancak bu sosyal ödemeleri bilmeyen yurttaşlar bu imkânlardan yararlanamamaktadırlar. Bununla birlikte kira destekleri, sosyal yardım ödemeleri ve evde bakım maaşları ile birlikte, engelli maaşı gibi bir çok destek ödemeleri bulunur. Bu nedenle geliri olmayan yurttaşlar da her ay 864 TL maaş alabilecekler.

PTT Üzerinden Destek Sağlanıyor

Geliri olmayan kişilere her ay devlet para veriyor, bununla birlikte bu kişilere 65 yaş maaşı bağlanıyor ve hemde yaşlılık aylığı olarak bilinen bu maaşlar yaşını tamamlayan ancak çalışamayacak, hayatını devam ettiremeyecek durumda olan kişilere devletin sağladığı sosyal haklar bulunur. Kişiler 65 yaş aylığı müracaat koşulları konusunda tamamladıkları zaman aylık olarak maaşlarını alabilecekler.

65 Yaş Aylığı Nedir Kim Alabilir?

65 yaşına ulaşan ve sosyal güvenlik kurumu Bağkur aracılığıyla emekli olmayan kişiler ya da herhangi bir sosyal güvencesi bulunmayan kişiler rahatlıkla bu aylıklardan yararlanabilecekler. Kişilerin bu ödemelerden faydalanabilmeleri için müracaat yapacak olan kişilerin hane halkı gelirinin kişi başına asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Böylece 65 yaş aylığı müracaat yapanlara verilecek ve kişilerin eşlerinin gelir durumuna da bakılacak.

Yaşlılık Aylığı Ne Kadar?

Yaşlılık aylığı 2021 yılı ile birlikte 864 TL olarak verilmektedir ve senede 2 defa olmak üzere düzenli ilaçlanma zam yapılabilmektedir. Son zam ise Temmuz ayında yapıldı ve kişiler maaşlarını 864 TL olarak almaya başladı. 2022 yasasına göre 65 yaşından büyük olan kişiler her ay maaş alarak ekonomik durumlarını sağlayabilecekler.

Yaşlılık maaşlarının kesilmesi ile birlikte kişiler hayatlarını kaybederse ya da emeklilik durumları olursa 65 yaş aylıkları kesilebilmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen bu ödemeler ile e-devlet üzerinden müracaatlar yapılabilecek. Maaş ödemeleri ise PTT üzerinden her ay düzenli ilaçlanma alınabilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.