1. HABERLER

  2. Emeklilere Büyük Müjde! 3 Maaşlık Avans Verilecek! Başvuran Herkes Anında Alacak!
Emeklilere Büyük Müjde! 3 Maaşlık Avans Verilecek! Başvuran Herkes Anında Alacak!

Emeklilere Büyük Müjde! 3 Maaşlık Avans Verilecek! Başvuran Herkes Anında Alacak!

Bütün Şartlar tamamladıktan hemen sonra emekli olmak için hak kazanarak SGK’ya başvuru yapan kişiler sadece 10 gün kadar kısa bir süre içerisinde maaşlarını alabilecekler.

A+A-

Şartları tamamladıktan sonra emekli olmak için hak kazanarak SGK’ya başvuru yapan vatandaşlar sadece 10 gün kadar kısa süre içerisinde maaşlarına kavuşabilecekler.

Aylık bağlama süreleri uzayan vatandaşlar için tam 8 bin 477 TL değerinde avanslar geliyor. Emekli aylıklarının bir an önce bağlanması için beklentiler gelmeye devam ediyor. Emekli taleplerine bakılacak olursa 3 maaş ödemeleri geliyor.

Ülkemizde emekli olmak için hak kazanmak adına kişilerin sigortalı çalışma, yaş ve prim ödemelerinin aynı anda tamamlanma şartı gerekiyor. 3 şartı aynı anda yerine getirebilen vatandaşlar SGK üzerinde başvuru yaparak ödeme alabilecekler. Emekli aylıkları almak için son yıllarda işlemler daha  hızlı olmaya başladı. Günümüzde emeklilik başvurusu yapmak için SGK’ya giderek sadece bir dilekçe vermesi yeterli olacak. 1 hafta ila 10 günlük süre içerisinde sonuçlar geliyor. Aylık olarak başvurulan tarihin üzerinden bir ay geçmesi ile ödemeler başlıyor.

90 gün şartı…

Aylık bağlama işlemlerinin daha uzun bir zaman alması söz konusu olursa avans sistemleri devreye girecek. Emeklilik başvurularını yapan vatandaşların maaş bağlama süresi ortalama olarak 90 gün şartına denk gelir ve hala aylıklar bağlanmamış olursa da SGK kapsamında vatandaşlar yazılı bir şekilde başvuru yaparak tam üç maaş birden ödeme alabilecekler. SGK, avans ödemeleri ise net asgari ücret ödemelerinin ortalama olarak 3 katına kadar çıkabilecek.

Yıl içerisinde vatandaşlara verilen avans tutarı ise 8 bin 477 TL seviyesine kadar artış gösterdi. Avansların bağlanacak olması aylıkları birikmiş olan vatandaşların tutarlarından daha fazla olan bölümleri için verilen tutarlar yüzde 25 oranında maaşlardan kesilerek ödenecek.

Emeli aylıklarının bağlanması için beklemekte olan vatandaşlar için avans imkanlarının bir yandan mevcut olan emekliler için de gelmesi ön görülüyor. Avans tutarlarının ortalama olarak 3 maaş kadar olması ön görülüyor. Taleplerin hayata geçmesinin ardından emekli vatandaşlar nakit ihtiyaçlarını faizsiz bir şekilde verilen avans yöntemleri ile karşılamak için hak kazanacaklar. Alınan avanslar da ardından küçük taksit ödemeleri ile vatandaşların maaşlarından faizsiz bir şekilde kesilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.