1. HABERLER

  2. e-Devlet üzerinden başvuran her herkese 1500 TL ödeme yapılacak! hemen başvuru yapın...
e-Devlet üzerinden başvuran her herkese 1500 TL ödeme yapılacak! hemen başvuru yapın...

e-Devlet üzerinden başvuran her herkese 1500 TL ödeme yapılacak! hemen başvuru yapın...

Evleri kentsel dönüşüme giren yapılarda yaşam sürdüren yurttaşlara, talep etmeleri durumunda 18 aya kadar kira yardımı yapılacak. Peki kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır?

A+A-

Evleri kentsel dönüşüme giren yapılarda yaşam sürdüren yurttaşlara, talep etmeleri durumunda 18 aya kadar kira yardımı yapılıyor. Peki kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır?

Büyükşehirler ilk sırada olmak üzere bütün Türkiye’de kentsel dönüşüm süratle devam ediyor. Kentsel dönüşüm kapsamında evleri yenilenecek olanların merak ettiği konulardan birisi de kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır? Kentsel dönüşüm ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi haberimizde bulabilirsiniz…

6306 sayılı kanun kapsamında kentsel dönüşüm faaliyetleri, özellikle şehir merkezlerinde eskimiş olan binalarda, deprem riski bulunan alanlarda, risk unsuru yüksek olan iş yeri ve konutlarda devreye sokulmaktadır.

Evleri kentsel dönüşüme giren yapılarda yaşam sürdüren yurttaşlara, talep etmeleri durumunda 18 aya kadar kira yardımı yapılıyor. Peki kentsel dönüşüm kira yardımı nasıl alınır? Evi kentsel dönüşüm kapsamına giren yurttaşlar kira yardımı almak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müdürlerine ve kamuya yapılan müracaat neticesinde kira yardımı alınmaktadır. Hak sahiplerine belge ve talep formunun doldurulmaları gerekli olduğu bildirilir.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI NE KADAR?

Başvuruları kabul edilenler kentsel dönüşüm kapsamında 18 ay boyunca 750 ile 1500 TL arasında değişen rakamlarla kira yardımı alabilmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Evi kentsel dönüşüm kapsamına giren yurttaşlar kira yardımı almak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müdürlerine ve kamuya yapılan müracaat neticesinde kira yardımı alınmaktadır. Hak sahiplerine belge ve talep formunun doldurulmaları gerekli olduğu bildirilir.

Belgeleri eksiksiz ve doğru bir biçimde doldurduktan sonra müracaatları onaylanan kişilere 18 ay boyunca kira yardımı yapılarak devlet tarafından destekleme politikası yürütülmektedir. Takvim.Com.Tr sizler için en doğru bilgileri araştırıyor.

BAŞVURU BELGELERİ NELER?

2021 senesinde kentsel dönüşüm kira yardımı müracaatsunda bulunmak isteyenlerin Bakanlık tarafından belgeleri tamamlaması gerekiyor. Bu belgeleri şunlardır:

Başvuru sahibinin nüfus cüzdanı fotokopisi örneği,

Güncel alınan tapu kaydı ve tapu belgesinin ilgili birimlerine iletilmesi mecburi tutulmuştur,

Başvuru sahibinin kira yardımı ve müracaat işlemi için doldurması öngörülen müracaat dilekçesi örneği,

Başvuru sahibinin kira yardımı ve müracaat işlemi için doldurması öngörülen müracaat dilekçesi örneği,

Hak sahibi veya velinin Ziraat Bankası'nda hesabı olduğuna dair hesap cüzdan fotokopisi örneği,

2021 kentsel dönüşüm kira yardımı sürecinde müracaat sahiplerine herhangi bir fatura düzenlenerek, fatura işlem kaydının son 3 aylık süreçte fatura kaydının onaylanarak belgelenmesi gerekir. Takvim.Com.Tr sizler için en doğru bilgileri araştırıyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM KİRA YARDIMI NEDİR?

6306 sayılı kanun kapsamında kentsel dönüşüm faaliyetleri, özellikle şehir merkezlerinde eskimiş olan binalarda, deprem riski bulunan alanlarda, risk unsuru yüksek olan iş yeri ve konutlarda devreye sokulmaktadır. İşte bu durumda kentsel dönüşüm kapsamında evleri yenilenecek olan yurttaşlara, bina bitim süresine kadar verilen kira yardımına kentsel dönüşüm kira yardımı adı verilmekte. Kentsel dönüşüm projelerinden faydalananların, kira yardımından istifade edebilmesi için bazı şartlar bulunur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.