1. HABERLER

  2. Devlet'ten Milyonlarca Kişiye Büyük Müjde! Genç Yaşlı Evli Bekar Herkese 827 tl Ödeme Yapılacak...
Devlet'ten Milyonlarca Kişiye Büyük Müjde! Genç Yaşlı Evli Bekar Herkese 827 tl Ödeme Yapılacak...

Devlet'ten Milyonlarca Kişiye Büyük Müjde! Genç Yaşlı Evli Bekar Herkese 827 tl Ödeme Yapılacak...

Bu koşulları taşıyorsanız çalışan çalışmayan herkese ödeme var!İhtiyaç sahibi yurttaşlara devlet tarafından verilen destekler artıyor. Pek pek çok kişinin bilmediği bu yardımların müracaatları devam ediyor. Hali hazırda unutulan bir çok ödeme de bulunuyo

A+A-

 Pek pek çok kişinin bilmediği bu yardımların müracaatları devam ediyor. Hali hazırda unutulan bir çok ödeme de bulunuyor. Destekler çalışan, çalışmayan, yaşlı, yeni doğmuş, bakıma muhtaç ve hasta gibi çeşitli durumlarda bulunan yurttaşlara sağlanan yurttaşların mağduriyetlerinin en aza indirilmesi adına ödeniyor.

Bunlardan pek çoğu binlerce kişi tarafından bilinmese de müracaat yapan ve müracaatsu onaylanan yüz binlerce kişiye ödemeler anında verilmekte. SGK'dan da alınabilecek bazı destekler de bulunurken bu aşamalarda neler yapılacağı müracaat yapmayı düşünen kişiler tarafından merak ediliyor.

PTT'den 659-827 TL! Genç yaşlı başvurana para yağacak!

Bu koşulları taşıyorsanız çalışan çalışmayan herkese ödeme var. İhtiyaç sahibi yurttaşlara bir çok destek verilmektedir. Bu koşulları taşıyorsanız paranızı PTT veya banka şubelerinden derhal çekebilirsiniz. Devlet tarafından kişilere bir çok karşılıksız destek/yardım ödemesi sağlanıyor. Pek çok destek ödemesi veya aylık ihtiyacı olan yurttaşlar devlet tarafından ödeniyor.

Çoğu destek ödemesi için müracaatlar sürüyor ve ayrıntılar sık sık araştırılıyor. Vatandaşların bilmediği bazı destekler müracaatnun onaylanması halinde direkt ödenmeye başlanıyor. Bu destekler arasında evde bakım aylığı, yolluk ödemesi, cenaze yardım parası, çeyiz parası, iş görememezlik ödemesi, süt parası ve doğum izni yardımı gibi pek çok destek ödemesi hesaplara yatırılıyor..

SORGULAMA NASIL YAPILIR?

Devlette unutulan paralar, e-Devlet 'SGK sorgulama' üzerinden yapılabiliyor. Bunun için arama motoruna e-Devlet yazın ve siteye giriş yapın. Ana ekranda yer alan arama bölümünü seçin ve buraya SGK şahıs ödemeleri yazın. SGK şahıs ödeme sorgulama linkini tıklayın ve gelen ekranda adınıza yatırılan bir para olup olmadığını öğrenin.

SGK VE DEVLET DESTEK ÖDEMELERİ

Yol Yardımı Ödemesi

Kreş Yardımı Ödemesi
İş Görememezlik Ödemesi

Eğitim Desteği
Süt Parası Ödemesi

Cenaze Yardım Ödemesi

Doğum Parası Ödemesi

ÇEYİZ DESTEĞİ

Evlilik ödeneği olarak da bilinen çeyiz desteği ödemesi evlenecek olan binlerce kişiye ödeniyor. Yeni evlenecek olan çiftler bir yandan güzel bir heyecan yaşıyor ve bu dönemde eşya, düğün şeklindeki masrafların ödemesini planlıyor.

Devlet çeyiz hesabıyla evlenecek çiftleri destekliyor. Bankada açtığı çeyiz hesabında 3-5 yıl birikim yapıp 27 yaşından önce ilk evliliklerini yapanlara devlet katkısı verilmekte. 5 senede 48 bin 148 lira biriktiren 12 000 37 liralık en üst tutardaki devlet katkısından yararlanabiliyor..

PTT ÜZERİNDEN YAPILAN ÖDEMELER

 EVDE BAKIM MAAŞI: Evde bakıma muhtaç yaşlı ve engelli yakınına bakanlara ödenen bin 657 lira tutarındaki aylık, 1.798 tl'ye ulaştı.
ENGELLİ MAAŞI: Yüzde 40-69 engeli olanların aylığı 662, yüzde 70 ve üzeri engeli olanların aylığı da 992 tl'ye yükseldi.
YAŞLILIK AYLIĞI: 65 yaş aylığı 763,67 liradan 828 tl'ye çıktı..
Başvuru SGK il müdürlükleri ve sosyal güvenlik merkezlerine yapılıyor. Ödemede 'karayolu ile şehirler arası yolcu taşımacılığında uygulaması yapılacak taban ücret tarifesi' dikkate alınıyor.

PTT’den hemen 659-827 TL! Genç yaşlı başvurana para yağacak! Bu koşulları taşıyorsanız çalışan çalışmayan herkese ödeme var!

EMZİRME PARASI

SGK, halk arasında 'süt parası' olarak bilinen emzirme ödeneği de veriyor. Bu para için anne ya da eşinin SSK ya da Bağkurlu olması ve en az 120 gün prim ödemesinin bulunması yeterli. SGK il müdürlüğü ya da sosyal güvenlik merkezine 5 yıl içerisinde müracaat yapılabilir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.