1. HABERLER

  2. Devlet Tarafından Milyonlarca Vatandaşa 8 Farklı Yardım Sağlanıyor! 1450 TL Ödemenizi Hemen Alabilirsiniz!
Devlet Tarafından Milyonlarca Vatandaşa 8 Farklı Yardım Sağlanıyor! 1450 TL Ödemenizi Hemen Alabilirsiniz!

Devlet Tarafından Milyonlarca Vatandaşa 8 Farklı Yardım Sağlanıyor! 1450 TL Ödemenizi Hemen Alabilirsiniz!

Son Dakika: Devlet Milyonlarca Kişiye 8 Farklı Yardım Sağlıyor! 1450 TL Ödeme Alabilirsiniz! Destek almak için bazı koşullara uygun olmanız gerekmektedir. İşte ayrıntılar...

A+A-

Son Dakika: Devlet Milyonlarca Kişiye 8 Farklı Yardım Sağlıyor! 1450 TL Ödeme Alabilirsiniz! Destek almak için bazı koşullara uygun olmanız gerekmektedir. İşte ayrıntılar...

2021 yılı Ekim ayı itibariyle geçerli olmak üzere devlet ihtiyacı olanlara bir çok destek ödemesi yapmaya başlayacak. Eylül ayının bitmesine çok az bir süre kalmışken bireyler 300 TL’den 1450 TL’ye kadar çeşitli devlet desteklerine başvurabiliyor.  2021 yılı Ekim ayında da yurttaşlar bu destek ödemelerinden yararlanabilecek.

Devlet tarafından verilen karşılıksız yardımlar SGK yolu ile verilmekte. Bunun dışında Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve İŞKUR tarafından verilen yardımlar da mevcut. Farklı alanlarda verilen destekler yurttaşların içinde bulunduğu ekonomik ya da sağlık durumları dikkate alınarak belirleniyor.

Böylelikle hastalar, bakıma muhtaçlar ve işsizler çeşitli yardımlardan yararlanabiliyor. Ödemelerin sağlanabilmesi için ise yurttaşların müracaat yapması gerekmektedir. Bazı müracaatlarda çeşitli şartlar istenirken bazılarında ise herhangi bir şart istenmiyor.

SGK Aracılığıyla Yapılan Yardımlar

Cenaze Destek Ödemesi

Cenaze yardım ödemesi belli bir süre SGK primlerini ödeyen kişiler vefat ettiğinde verilmekte. Ödeme vefat eden kişinin eşine ve çocuklarına verilmekte. Eğer herhangi bir çocuğu ya da eşi bulunmuyorsa birinci dereceden yakın akrabalar cenaze ödemesini alabiliyor. Destekten faydalanmak için ise yurttaşların SGK üzerinden müracaat yapmaları gerekmektedir.

Doğum Parası Yardımı

Devlet, 2015 yılı mayıs ayından sonra çocuk sahibi olan annelere doğum yardım ödemesi yapıyor. Ödemenin miktarı ise çocuk sayısına göre değişiyor. Bu tarihten sonra ilk doğan çocuk için 300 TL verilmekte. İkinci çocuk için 400, üçüncü çocuk için ise 600 TL ödeme yapılıyor.

Yol Destek Yardımı Ödemesi

Yol destek ödemesi, insan sağlığına ulaşımı kolaylaştırmak için yapılan bir yardımdır. Bu yardımdan kronik rahatsızlığı bulunan, kanser tedavisi alan hastalar gibi mecburi olarak yerleşim yerinden uzak hastanelere transfer edilmesi gerekli olanler yararlanabiliyor. Ödeme kişinin kendine, eşine ya da birinci dereceden yakın akrabalara verilebiliyor.

Kreş Desteği Ödemesi

Kreş desteği ödemesi 0-60 aylık çocuğu olan aktif çalışma hayatındaki kadınlara verilmekte. Ödemenin miktarı ise aylık 650 TL. 24 ay boyunca verilen desteğin alınabilmesi için çocukların kreş ya da bakımevlerine gidiyor olması gerekmektedir.

İş Görememezlik Maaşı Nedir?

İş görememezlik maaşı, mesleki hastalık geçiren ya da işte gerçekleşen kazalar neticesinde çalışamayacak halde olan kimselere verilmekte. Ödenecek yardım için tek şart ise yurttaşların çalışamayacak halde olduklarını belirten bir sağlık raporu almalarıdır. Sağlık raporuyla yapılan müracaatlar SGK tarafından değerlendirilir. Uygun olan herkese gerekli olan destek sağlanır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.