1. HABERLER

  2. Devlet Müjdeyi Verdi! Geri Ödemesiz 30.000 TL verilecek! Başvurular Devam Ediyor, Hemen Başvurun!
Devlet Müjdeyi Verdi! Geri Ödemesiz 30.000 TL verilecek! Başvurular Devam Ediyor, Hemen Başvurun!

Devlet Müjdeyi Verdi! Geri Ödemesiz 30.000 TL verilecek! Başvurular Devam Ediyor, Hemen Başvurun!

“İsmi lazım değil” hastalığı, ekonomik kriz, Kurban Bayramı derken vatandaşlar iyice borçlandı. Devlet ise vatandaşlara yapılan desteği bugünlerde yükseltti.

A+A-

“İsmi lazım değil” hastalığı, ekonomik kriz, Kurban Bayramı derken vatandaşlar iyice borçlandı. Devlet ise vatandaşlara verdiği desteği bugünlerde arttırdı. Ekonomik yönden vatandaşlarının rahat nefes almasını isteyen devlet, vatandaşı rahatlatacak destekler sunmaya ağırlık verdi. Peki, devletin son dakika olarak duyurduğu vatandaşlara vereceği 30 bin TL destek şartları neler?

“İsmi lazım değil” hastalığı, ekonomik kriz, Kurban Bayramı derken vatandaşlar iyice borçlandı. Devlet ise vatandaşlara verdiği desteği bugünlerde arttırdı. Ekonomik yönden vatandaşlarının rahat nefes almasını isteyen devlet, vatandaşı rahatlatacak destekler sunmaya ağırlık verdi. Peki, devletin son dakika olarak duyurduğu vatandaşlara vereceği 30 bin TL destek şartları neler? Kimler yararlanacak? İşte detaylar…

DEVLET DESTEKLİ 30.000 TL YARDIM DUYURSU YAPILDI

Önce ekonomik kriz, daha sonra pandemi dönemi şimdi de Kurban Bayramı sonrası… Vatandaşlar bu dönemde deyim yerimdeyse uçan kuşa borçlu. Vatandaşlar her gün internette bankaların kredilerini ve devletin yardımlarını araştırıyor. Bir çıkış yolu arıyor. Devlet ise ekonomik olarak darboğaza giren vatandaşlarını rahatlatmak için desteklerini sürdürüyor. Son olarak yine devlet tarafından duyurusu yapılan destek ile vatandaşların yüzü bir nebze olsun güldü. Ancak hemen belirtelim ki bu destekten herkes yararlanamayacak. Peki, devletin 30 bin TL’lik destek şartları neler? Kimler yararlanacak? Ayrıntıları Gazeteniz Denge derledi.

Öncelikle lafı daha fazla uzatmadan bu desteğin kimlere verileceğini açıklayalım. Devlet, 30 bin TL’lik yardımın sadece evini onaranlara, prefabrik ve betonarme ev yapacak olanlara verileceği açıklandı. Yani 30 bin TL’lik destek almak istiyorsanız evvela bu şartı sağlıyor olmanız gerekiyor.

Peki, 30 Bin TL’lik yardım için başvuru şartları neler? Şimdi bu soruyu da açıklayalım. Devlet tarafından verilen 30 bin TL destek yardımından yararlanmak için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. İlaveten hane içinde kişi başına düşen gelir net minimum ücretin 1/3’ünden az olmalı. Ayrıca yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine sahip olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna sahip olmanız gerekiyor.

Yardımdan yararlanmak için oturulması mümkün olmayan, eski ve bakımsız evler olması şartı aranıyor. Yani verilecek yardımlar ekonomik anlamda muhtaç olma şartı aranıyor. Eğer bu şartları sağlıyor ve oturduğunuz evi onarmak istiyorsanız, siz de devlet tarafından verilen 30 Bin TL’lik yardımdan yararlanabilirsiniz. Peki, Prefabrik Ev Yardımı’ndan yararlanmak için ne yapmanız gerekiyor? Alo 144 Sosyal Yardım Hattı’nı arayarak başvuru yapabilirsiniz ya da yaşadığınız şehirdeki il ve ilçelerin Sosyal Yardım Merkezi’ne nüfus cüzdanınızla giderek başvuru yapabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.