1. HABERLER

  2. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması Geldi...
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması Geldi...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 3600 Ek Gösterge Açıklaması Geldi...

3600 Ek Gösterge hakkında yeni haberler merak ediliyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile birlikte vermiş olduğu talimatla milyonlarca kişi 3600 ek gösterge zammı hakkında haberleri merak ediyor. Yapılan çalışmalar tüm memurları kapsayacak şekilde genişletiliyor…

A+A-

3600 Ek Gösterge hakkında yeni haberler merak ediliyor, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile beraber verdiği talimatla milyonlarca kişi 3600 ek gösterge zammı hakkında haberleri merak ediyor. Yapılan çalışmalar tüm kamu personeliları kapsayacak şekilde genişletiliyor…

"TAYYİP ERDOĞAN SÖZ VERDİYSE DÖNMEZ"

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, Kutlu adlı kızın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a polislerin 3600 ek göstergesi için söz vermiş olduğuni hatırlatması üzerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Tamam, Tayyip Erdoğan söz verdiyse dönmez" biçiminde cevap vermiş olduğu aktarıldı.
Genişletilen çalışmalar pek çok kamu personeliu kapsayacak şekilde ayrıntılı bir biçimde çalışma yapılması düşünülüyor, hazırlanan yasa taslağı ile beraber yeni sistem devreye girmesi planlanıyor.

3600 Ek gösterge çalışmalarıyla beraber gösterge dengesizliğinin giderilmesi planlanıyor, bu durumda 3600 ek gösterge haberleri ve ayrıntıları belli olmaya başladı. Ağustos ayı ile beraber toplu sözleşmeyle pek çok kamu personeli ve kamu personeli emeklisi haberleri bekliyor

3600 Ek Göstergeden Kimler Yararlanacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki günlerle beraber söz konusu çalışmaların tamamlanma senesini 2022 olarak belirtti. Bu noktada Çalışma Bakanı Vedat Bilgin talimatını verdi ve geçmiş günlerde yapmış olduğu konuşmalarla birlikte kanunun 2022 yılı ile tamamlanacağını söyledi.

Özellikle son zamanlarda sık olarak konuşulan 3600 ek gösterge konusunda kamu personeliları ilgilendiren ve kamu personeliların maaşlarını, emekli maaşlarını ve emekli ikramiyelerini belirleyen bir gösterge rakamı olmaktadır. Memurların maaşları hesaplanırken bu rakamların yükselmesi ile birlikte maaşlarda yükselmektedir.

Memurların Unvan ve Kıdemlerine Göre Ek Gösterge Bakılıyordu
Memurların maaşları ile birlikte ve ikramiyeleri konusunda kişilerin kıdem ve unvanlarına göre ek göstergelerine bakılmaktadır. Bu nedenle ek göstergesi 2200 olan kamu personelia göre 3600 olan bir kamu personeliun emekli aylığı yaklaşık olarak yüzde 20 ile 25 daha çok olmaktadır buna göre de ikramiyeler artmaktadır.

Bu nedenle şu an için çalışmaya neden olan sorunlar ise unvanlar arasındaki ek gösterge dengesizliği olmaktadır bu nedenle örneğin bir şube müdürü 2200 ek gösterge ile çalışırken emrinde çalışan bir kamu personeliun ek gösterge durumu 3600 olabilmektedir.

Bu nedenle yapılan çalışmalar ile unvanlar arasındaki ek gösterge konusunda dengesizlik ortalıktan kaldırılacak. 3600 ek gösterge ile beraber din görevlileri, hemşireler, polisler ve öğretmenler için yapılacak ancak sorunun diğer kamu personelilar içinde olması için çalışmalar daimi olarak yapılmaktadır. Bununla beraber son haberler henüz belli olmadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.