1. HABERLER

  2. Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Öğrencilere 850 TL Nakit Para ödemesi başladı! İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencisi 850 TL okul yardımına nasıl alınır?
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Öğrencilere 850 TL Nakit Para ödemesi başladı! İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencisi 850 TL okul yardımına nasıl alınır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Öğrencilere 850 TL Nakit Para ödemesi başladı! İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencisi 850 TL okul yardımına nasıl alınır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan okulların açılacağını ve yüz yüze eğitime geçileceğini müjdelemişti! Devletten okullar açılmadan ihtiyaç sahibi öğrencilere 850 TL nakit para yardımı yapılıyor. Başvuran alabiliyor.

A+A-

Devletten okullar açılmadan ihtiyaç sahibi öğrencilere 850 TL nakit para yardımı yapılıyor. Başvuran alabiliyor. Ödemeler başladı! Peki 850 TL okul yardımı için müracaat nasıl yapılır? Kimler başvurabilir? Şartlar nelerdir? Eylül ayından itibaren başlayacak yüz yüze eğitim öncesi Devletten ihtiyaç sahibi ailelerin öğrenci çocuklarına ilkokul-ortaokul-lise-üniversite gözetilmeksizin 850 TL nakit para yardımı yapılıyor! 850 TL okul yardımı ödemesine ilişkin tüm ayrıntılar haberimizin devamında sizlerle...

Ve beklenen gelişme yaşandı! Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmiş olan Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen ve açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm düzeylerde okulların yüz yüze eğitim modeline dönüş yapacağını duyurmuştu. Şimdi milyonlarca anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencisi okullarına dönmeye hazırlanıyor. Okulların açılması kararıyla beraber velileri ve öğrencileri tatlı bir telaş sardı. Okul öncesi alışverişleri başladı.

Koronavirüs pandemisi sebebiyle yaklaşık 2 senedir uzaktan eğitim gören milyonlarca öğrenci, yeni eğitim-öğretim senesinde okul sıralarında kara tahta önünde eğitim görecek. Devlet, ihtiyaç sahibi ailelerin öğrenci çocuklarına, yüz yüze eğitim başlamadan yani okullar açılmadan önce 850 TL tutarında nakit para yardımı yapıyor! Başvurular alınmaya başladı. Yoğun talep var. Başvurular hızla sonuçlandırılıp ihtiyaç sahibi öğrencilere 850 TL nakit para yardımı verilmekte. Peki müracaat nasıl yapılır? 850 TL Okul Yardımından kimler yararlanabilir? Şartlar nelerdir? Devletten ihtiyaç sahibi ailelerin öğrenci çocuklarına 850 TL nakit para yardımının tüm ayrıntılarına haberimizde sizler için yer verdik.

Okullar Ne Zaman Açılıyor?

Koronavirüs pandemisinde artan vaka ve vefat sayılarına karşın aşılamada gelinin mesafe dikkate alınarak okullarda yüz yüz eğitim kararı verildi! Bilim Kurulu, Sağlık Bakanlığı görüşleri doğrultusunda gerçekleştirilmiş olan son kabine toplantısında alınan karara göre okullarda yeni eğitim öğretim yılı yüz yüze yapılacak. Okullar resmen açılıyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yapmış olduğu açıklamayla okulların 6 Eylül 2021 tarihinde 2021-2022 eğitim öğretim yılına başlayacağını duyurdu.

Tüm kademelerde okullar yüz yüze ve full time olarak, tıpkı Koronavirüs öncesi gibi açılacak. Pek elbette ki Koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek adına aşı olmayanlara PCR testi mecburiyeti ve temizlik önlemleri uygulaması yapılacak.

Devletten 850 TL Okul Öncesi Nakit Para Yardımı

Devlet, okulların açılmasıyla beraber okul alışverişi yapamayacak kadar ihtiyaç sahibi bulunan ailelerin öğrenci çocuklarına 850 TL okul yardım ödemesi yapıyor!

Nakit para olarak ödenen bu yardım, müracaat yapan ihtiyacı olanlara ödeniyor. An itibariyle müracaatlar alınmaya ve incelenen müracaatlar neticesinde hak sahiplerine 850 Tl nakit para yardımları ödenmeye başlamış durumda. Okulların açılmasından önce müracaat yapan herkezin müracaatları incelenerek ödemeler kısa bir süre içinde müracaat esnasında verilen banka hesaplarına yatırılacak, yahut elden teslim edilecek.

Okul Yardımı için Başvuru Şartları

2021-2022 Eğitim Öğretim yılı bundan önce verilecek 850 TL okul yardımına müracaat yapmak ve bu yardımdan faydalanabilmek için bir takım şartlar aranıyor. Şartları taşımayıp müracaat yapanların müracaatları reddediliyor ve ödeme yapılamıyor. 850 TL okul yardımı ödemesi alabilmek için;

 Hanehalkı gelirinin kişi başına düşen miktarının minimum ücretin 1/4'ünden fazla olmaması,

- İhtiyaç sahibi durumda olduğunun muhtaçlık belgesi gibi mahalle ya da köy muhtarından alınacak bir belge ile ispatlanması,
- Anne ya da babanın ikisinin birden sigortalı olarak çalışmakta olmaması yahut düzenli gelirlerinin bulunmaması gibi şartlar aranmaktadır.

Okul Yardımı 850 TL Nakit Para Başvurusu Nereye ve Nasıl Yapılır?

Devletten 850 TL nakit para yardımı almak için, koşulları taşıdığınızı düşünüyorsanız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı il-ilçe müdürlüklerine, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına, Valilik ve Kaymakamlıklar bünyesindeki yardım birimlerine yazılı bir dilekçe ile başvuru etmeniz gerekiyor. Yardım müracaatnuz incelemeye alınıp tarafınıza kısa süre içerisinde dönüş yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum