1. HABERLER

  2. Çalışan Çalışmayan Emekli Esnaf Ev Kadını Herkese Müjde! İşsiz Olan Herkese 601 TL Para Yardımı Verilecek!
Çalışan Çalışmayan Emekli Esnaf Ev Kadını Herkese Müjde! İşsiz Olan Herkese 601 TL Para Yardımı Verilecek!

Çalışan Çalışmayan Emekli Esnaf Ev Kadını Herkese Müjde! İşsiz Olan Herkese 601 TL Para Yardımı Verilecek!

Bu dönemde çalışan çalışmayan herkese devlet gerekli yardımları yapacağını açıkladı. Hükümet paylaştığı haberler ile beraber esnaf, emekli, ev kadını ve işsizlerin hepsine 601 TL para yardımı verilecek. Hükümet yapmış olduğu açıklama ile beraber herhangi

A+A-

Bu dönemde çalışan çalışmayan herkese devlet gerekli yardımları yapacağını açıkladı. Hükümet paylaştığı haberler ile beraber esnaf, emekli, ev kadını ve işsizlerin hepsine 601 TL para yardımı verilecek. Hükümet yapmış olduğu açıklama ile beraber herhangi biyerden geliri olmayan kişiler için temel yardım desteği sağlayacak

Gıda, konut, sağlık gibi bulunan pek çok alandaki gereksinimlerini devam ettirebilmeleri adına her ay 672 lira 65 yaş aylığı ödemeleri yapacak. Bu yardımı alabilmek için ise herhangi bir SGK kurumuna bağlı olmamaları gerek. İşte ayrıntılar ve daha fazlası nutuk.Com.Tr adresinde yer almakta..

Sağlanacak olan para yardımları içni ödenecek olan rakam aylık 672TL. Bu parayı alabilmek için ise başvuracak olan kişilerin tek şartı 65 yaşını doldurmuş olmaları gerek. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmaması gerek olan yurttaşların, gelirinin de olmaması gerekiyor. Bu koşulları sağlamakta olan yurttaşlar kaymakamlıklar tarafından Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı adı altında müracaatlarını gerçekleştirebilecek.

DEVLET YARDIMI ALABİLECEK KİŞİLER

Günümüzde herhangi bir geliri olmayan yurttaşlara devlet sahip çıkmaktadır. Devletin sağlamış olduğu çeşitli yardımlar nutuk.Com.Tr adresinde yer almakta..

Devlet sağlamış olduğu yardım çeşitlerinde gıda, sağlık ve kişisel kıyafet ihtiyaç ödemeleri yapmaktadır. Vatandaşlar fakirlik maaşı için gerekli müracaatları hayata geçirmek mecburiyetinde ve sonrasında olumlu sonuçlanırsa bu ödemeleri alabilir. Devlet bu yurttaşlara muhtaç aylığı karşılamaktadır.

DEVLET TARAFINDAN KİŞİLERE VERİLEN YARDIMLAR

Devlet ihtiyacı olanlara barınma yardımı kapsamında müracaat neticesine göre 317 lira, gıda yardımı; müracaatya göre 274 lira, yakacak yardımı; her kış 500 kilogram kömür, evde 65 yaş üstü yaşlı bir şahıs var ise aylık 130 lira, eşi vefat eden kadına aylık 250 lira, evde engelli var ise engelli kişiye; aylık 261 lira verilmektedir. 

Çocuklar için verilen sağlık yardımları aylık 30 lira üniversiteye giden çocuk için aylık 200 lira ve ayrıca bir defaya mahsus geri ödemesiz 12 000 TL, engelli 18 yaş altı yakınına ise aylık 261 lira verilmektedir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.