1. HABERLER

  2. Bütün Annelere Müjde üstüne müjde 9.297 TL Ödeme Yapılacak! Hemen Başvuru yapın ! Detaylar haberimizde...
Bütün Annelere Müjde üstüne müjde 9.297 TL Ödeme Yapılacak! Hemen Başvuru yapın ! Detaylar haberimizde...

Bütün Annelere Müjde üstüne müjde 9.297 TL Ödeme Yapılacak! Hemen Başvuru yapın ! Detaylar haberimizde...

Devlet Anneler için yapılan maddi destekleri 2020 senesinde destekleri artırdı. Çalışan, ya da işsiz annelere devlet yardım paraları dağıtıyor. Kadınlara verilen destekler neler? İşte devletin çalışan ve işsiz kadınlara vermiş olduğu destekler...

A+A-

Kadınlara bilindiği üzere devlet çeşitli yardım ve destek paraları veriyor. Son zamanlarda özellikle anne ve yeni anne olmuş kadınlara yapılıyor. Devlettin annelere yapmış olduğu bu destek paralarını almak isteyen anne ve anne adayları, ise kaç lira destek alacaklarını aynı zamanda başvuruların hangi kuruluşlara nasıl yapılacağını internet sayfalarında araştırıyor

ÇALIŞAN ANNELERE DEVLETTEN 9 BİN 297 TL YARDIM

Annelere devletin güncel ödediği destekler; doğum parası, emzirme parası, doğum izni parası ve yarım gün izin parası destekleri ödeniyor. Kadınlara yapılan ödemelerin hepsinin toplamı 9 000 287 TL'ye varan bir rakamı buluyor. İşte çalışan  annelere devletin sağlamış olduğu o destekler.

Annelere Devlet Desteği Ödeme Tablosu Doğum Parası 600 Lira Devlet yeni doğum yapmış her anneye doğum parası ödemesi veriyor. Annelerin desteği almasındaki tek şart, çocuğun Mayıs 2015 tarihinden sonra dünyaya gelmiş olması gerekmektedir.

Mayıs 2015 itibaren doğmuş ilk çocuk 300 lira, ikinci çocuk için 400 lira ve üçüncü çocuk için 600 lira destek oluyor

Doğum İzni Parası 7325 Lira

Devlet hamilelik öncesi, sigortalı işte çalışmaya başlamış bir anne adayına kullanabilecekleri izin için ödüyor. Ödemeler maaşa göre hesablanır ve asgari ücretle çalışan bir anne adayı en az 7325 lira destek alır.

Süt Parası 202 Lira

Süt parası çalışan çalışmayan her anneye yapılır Devlet anne çalışıyorsa ve hesabı var ise annenin hesabına 202 TL ödeme yapar. Fakat anne çalışmıyorsa süt parası babanın hesabına ödenir.  Yarım Gün Parası 1460 LiraDevlet doğumdan sonra yarım gün çalışma hakkını kullanması halinde annelere 1460 lira destek ödüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.