1. HABERLER

  2. Bakan Müjdeyi Verdi: Tüm Öğrenciye korona Destek Paketi verilecek! Tek şart iban getirmeniz yeterli...
Bakan Müjdeyi Verdi: Tüm Öğrenciye korona Destek Paketi verilecek! Tek şart iban getirmeniz yeterli...

Bakan Müjdeyi Verdi: Tüm Öğrenciye korona Destek Paketi verilecek! Tek şart iban getirmeniz yeterli...

Tüm öğrencilerin iban numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. Peki öğrenciler ne kadar maddi yardım alacak? Ödenecek olan maddi yardımın tutarı ne kadar? Maddi yardımlar banka hesaplarına ne zaman yatacak? Öğrenciye yapılacak olan maddi korona yardımı

A+A-

Öğrencilerde korona yardımlarından istifade edecek. Hükumet kesenin ağzını bu sefer öğrenciler için açtı. Paralar banka hesap numaralarına yatırılacak. Tüm öğrencilerin iban numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. Peki öğrenciler ne kadar maddi yardım alacak? Ödenecek olan maddi yardımın tutarı ne kadar? Maddi yardımlar banka hesaplarına ne zaman yatacak? Öğrenciye yapılacak olan maddi korona yardımı ile alakalı tüm ayrıntılar haberimizde.

Öğrencilerde korona yardımlarından istifade edecek. Hükumet kesenin ağzını bu sefer öğrenciler için açtı. Paralar banka hesap numaralarına yatırılacak. Tüm öğrencilerin iban numaralarını bildirmeleri gerekmektedir. Peki öğrenciler ne kadar maddi yardım alacak? Ödenecek olan maddi yardımın tutarı ne kadar? Maddi yardımlar banka hesaplarına ne zaman yatacak? Öğrenciye yapılacak olan maddi korona yardımı ile alakalı takvim ve ayrıntılar

Çalışma Bakanı Selçuk Açıklama: 2.6 Milyon Öğrenciye Destek Paketi Geliyor!

Korona salgını devam ederken, öğrencilere destek sağlamak amacı ile hükümet harekete geçti. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı yönünden uygulanmakta olan açıklamalar ardından 2.6 000 000 öğrenciye eğitim eşitliği amacı ile eğitim destek ödemelerinin yapılmasına karar verildi. 2.4 milyar liralık bir ödeme uygulanacağı belirtildi. Korona salgını ile mücadele ekonomik alanda da sürat kesmeden devam ediyor.

Hükümet bu süreçte vatandaşa her alanda destek sağlamak ve yaşanan ekonomik daralmayı ortadan kaldırmak amacı ile harekete geçti. Arka arkaya belirtiler yeni destek paketleri ise bu sefer öğrencileri yakından ilgilendiriyor.

Salgın sebebiyle eğitimlere okullarda ara verilmiş ancak evlerden çevrimiçi olarak devam ediliyor. Bu süreçte eğitim eşitsizliği bir kez daha gözler önüne serildi. Hükümet, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak amacı ile harekete geçti. İhtiyaç sahibi olan öğrencilerin tespit edilip desteklenmesi amacı ile yeni bir çalışmanın yapılması hedefleniyor.

2.6 Milyon Öğrenciye 2.4 Milyar Liralık Destek Verilecek

Bu süreçte gereksinim sahibi öğrencilerin belirlenmesi amacı ile harekete geçildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk öğrenciler amacı ile gerçekleştirilecek çalışma amacı ile harekete geçti. 2.6 000 000 öğrenciye bu süreçte toplam 2.4 milyar liralık şartlı eğitim desteğinin verileceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönünden vermiş olduğu son talimatlar ışığında şartlı eğitim yardımının artırılarak 75 tl'ye çıkarıldığı öğrenildi. İhtiyaç sahibi olan öksüz ve yetim çocuklar amacı ile vermiş olduğu 100 liralık yardımın ise artırılmasına karar verildi.

Artış ardından 150 tl'ye çıkarılmasına karar verildi. İşsizlik ödeneği ise bankalara yatmaya başladı. İşsizlik ödeneği evvel bütün hak sahiplerine ikaz yapıldı. IBAN numaralarının nisan ayı sonuna kadar bildirilmesi gerekmektedir. Bu süreçte mağduriyet yaşanmaması amacı ile ödemeler banka hesaplarına yapılacak.

Toplumun her kesimi için verilen destekler öğrenciler için de verilmekte.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.