1. HABERLER

  2. 8 bin 610 TL destek müjdesi geldi! 0-15 yaş çocuğu olan herkese ödeme yapılacak! Başvuran herkes anında alacak...
8 bin 610 TL destek müjdesi  geldi! 0-15 yaş çocuğu  olan herkese ödeme yapılacak! Başvuran herkes anında  alacak...

8 bin 610 TL destek müjdesi geldi! 0-15 yaş çocuğu olan herkese ödeme yapılacak! Başvuran herkes anında alacak...

PTT’den yapılacak 8.610 TL ödeme için son günler! 0-15 yaş arası çocuğu olanlara online müracaat biçiminde verilecek! Başvurular çok basit yalnızca online müracaat yapmak yeterli.

A+A-

PTT’den yapılacak 8.610 TL ödeme için son günler! 0-15 yaş arası çocuğu olanlara online müracaat biçiminde verilecek! Başvurular çok basit yalnızca online müracaat yapmak yeterli.

PTT’den 8.610 TL ödeme için son günler! 0-15 yaş çocuğu olanlara müracaat halinde verilmekte! Devletin iş arayan yurttaşlara veya ev hanımlarına sağlamış olduğu imkanların ardı arkası kesilmiyor. Özellikle devlet kurumu olan İŞKUR yapmış olduğu son dakika açıklaması ile beraber küçük yaşta çocuğu olan annelere müjdeli haberi vardı. Devlet destekli olarak başlatılan işte anne projesi kapsamında çocuğu olan bayanlara 2021 senesinde günlük 95 TL ödeme yapılıyor. Bu kapsamda annelerini alacağı aylık ödeme 2870 TL olurken 3 ay sürecek olan program kapsamında toplamda 8610 TL almak mümkün.

Türkiye İş Kurumu çalışmayan anneler için yepyeni bir proje daha başlattı. Hem bayanların iş yaşamında var olmalarını sağlamak hem de 0-15 yaş aralığında çocuğu olan annelere ekonomik kapsamda destek olmak amacı ile başlatılan proje kapsamında aylık olarak 2870 TL ödeme yapılıyor. İŞKUR'dan annelere verilen destek programı toplamda 3 ay sürüyor ve günlük 95 lira cep harçlığı verilen annelerin 3 aylık süre sonunda alacakları toplam tutar 8610 TL oluyor. Ayrıca aylık 400 TL de annelere bakım desteği olarak verilmekte. Peki işte anne projesi ayrıntıları neler? İşte anne Projesi müracaat nasıl yapılır?

İŞKUR AYLIK 2870 TL ÖDEME YAPIYOR

Çalışmayan ve 0 15 yaş aralığında çocuğu olan anneler iş yaşamına bir kez daha adapte olabilmeleri açısından İŞKUR tarafından sağlanan destek kurslarına katılabiliyor. İşte anne projesi kapsamında açılan kurslar sayesinde pek çok kadın istihdam edilebiliyor. Özellikle son dönemlerde çok popüler olan projenin kapsamı ve müracaat şartları da bayanlar tarafından yoğun bir biçimde araştırılıyor. İŞKUR'dan işsiz anneler için başlatılan anne projesi kapsamında hem 2870 TL aylık ödeme almak mümkün olabiliyor hem de anneler daha sonra iş bulma şansını elde ediyor.

İŞKUR ANNE PROJESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR anne projesi müracaatsu yapabilmek için İŞKUR kaydı yaptırmanız gerekmektedir. Yaşadığınız ilde bulunan İŞKUR İl Müdürlüğü'ne giderek kayıt işlemlerini tamamlayabilir veya online olarak kayıt yaptırabilirsiniz. Ardından size bir meslek danışmanı atanır ve anne projesi kapsamında kursa başlayabilirsiniz.

İŞKUR ANNE PROJESİ BAŞVURU ŞARTLARI

0-15 yaş çocuğu arası çocuğu olan anneler için başlatılan işte anne projesi kapsamında birtakım müracaat şartları bulunuyor. İŞKUR anne Projesi müracaat koşulları şu biçimde;

İŞKUR’a kayıtlı işsiz olunmalı,

İşbaşı eğitim uygulamasına başvuruda bulunmalı,

Başvuru tarihinden evvelce üç ay süreyle işverenin çalışanı olmaması,

İşverenin 1.veya 2. Derece yakını veya eşi olunmaması,

Emekli olmamalı,

Başvuru tarihinden evvelce son bir ay içeresinde emeklilik ve malullük primi yatırılmamış olunması,

Bu koşulları taşıyan ve işsiz olan anneler proje kapsamında müracaat işlemlerini tamamlayabilir. Öte yandan annelerin iş yaşamından kopmaması ardına İŞKUR tarafından aylık 400 TL çocuk bakım parası da verilmekte. Anne projesi kapsamında kursa giden annelere de bu bakım ücreti ödeniyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.