Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den kura sonrası açıklama: Uygun bir gruba düştük

Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi kura çekiminde D grubunda yer almasının ardından Başkan Mustafa Cengiz açıklamada bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz'den kura sonrası açıklama: Uygun bir gruba düştük

Başkan Mustafa Cengiz şu açıklamalarda bulundu:

“Yaratılan sinerji, olumlu hava ve ambians, insanı etkiler. Korku ve endişe bulaşıcıysa cesaret ve istek de bulaşıcıdır. Türkiye’den gelen yoğun dalga baskın çıktı ve uygun bir gruba düştük. Biz yıllarca zorluk yaşadık. Daha önce Avrupa’da adını bilmediğimiz iki takıma karşı mağlubiyetler aldık. Bizim bunlardan ders almamız gerek. Hiçbir rakibi küçümsemememiz gerek. Hep ifade ettiğimiz gibi bugün önemli bir gündeyiz. Bu coğrafyada Misak-ı Milli’nin oluşturduğu bir günün içindeyiz. Bu vesileyle de bütün kurtarıcılarımıza, gazilerimize ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ediyoruz. Ulusumuzun sevinçlere ihtiyacı var. Bu nedenle yarın da Avrupa kupalarında kuralarını çekecek olan diğer takımlarımıza bol şans diliyorum.”

“Ben buna ‘şanslı kura’ demiyorum. Umarım ki bütün rakiplerimiz dünyanın en güçlü takımlarıyla oynarmış gibi ciddiye alır. Taraftarlarımız Galatasaray’ı sonuna kadar desteklesinler. Biz de sahada, yönetimde çarpışacağız ve inşallah zafer gününde olduğu gibi 365 gün Türk ulusuna zaferler yaşatacağız.”

“Top oynarken yakalanmadığım menisküse Schalke merdivenlerinde yakalandım… O gün Schalke bize mutluluklar yaşattı. İnşallah yine en mutlu şekilde ayrılırız. Gruptaki diğer takımlara da başarılar dilerim. Ancak inşallah en mutlu biz oluruz.”

YORUM EKLE