Evde 20 Dakikada yapılabilecek spor hareketleri

Son zamanlarımızı evde geçirdiğimiz dönemlerde formumuzu korumak için yapılabilecek kolay egzersizler.Evde Hareketsizliğe karşı basit egzersizler!

Evde 20 Dakikada yapılabilecek spor hareketleri

Gün içerisinde sadece dakikalarımızı ayırarak forma kalabilir ve fit gözükebiliriz. Bu egzersizleri sürekli ve düzenli bir şekilde yaparak sağlıklı kalabiliriz. Koronavirüs yüzünden spor salonuna gidemediğimiz için üzülmeye gerek yok, işte 20 dakikada formda kalma reçetesi.

1- Yarım Çömelme Hareketi

Bu hareket için ellerimizi öne doğru bağlıyoruz ve sandalyeye oturur gibi yavaşça çömelin. Çömeldikten sonra içimizden 10'a kadar sayın ve yavaşça yukarı kalkıyoruz. Yarım çömelme hareketinde dikkat etmemiz gerekenler Sırtımız daima dik olmalı ve öne doğru eğilmemeliyiz. Yarım çömelme hareketini günde 8 tekrar yapıyoruz.

2- Diz Üstü Şınav

Diz üstü şınav, dizler yere değiyor iken uyguluyoruz. Alt vücut harekete dahil olmadığı için normal şınava göre daha kolay ve başlanğıç için gayet iyidir. Diz üzerinde şınav'da eller omuz genişliğinde açılacak yere eğilirken nefes alıyoruz yukarı kalkarken nefes veriyoruz ve bu hareketi 8 defa tekrarlıyoruz.

3- Mekik

Mekik karın ve üst gövde kaslarımızı çalıştıran harekettir, en çok bilinen ve uygulanan bu hareket evde kolaylıkla yapabileceğimiz hareketlerdendir. Ellerimizi başımızın altına alarak kolayca yapabileceğimiz bu hareket için öncelikle yere uzanın. Eller başımızın arkasında veya gögüsümüzde olmak şartı ile gövdemizi yukarı doğru kaldırmaya çalışalım. Her zamanki gibi spor yaparken kendimize dikkat etmeliyiz bu harekette çenemizin gövdemize değmemesine dikkat edilim. Mekik hareketi günde 8 defa tekrar edilmeli.

Bu 3 hareketi günde 8 kere tekrar ederek 3 set halinde yapalım, 1 hafta sonra değişimleri fark edecek ve vücudunuzu daha çok seveceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2020, 15:47
YORUM EKLE