Yakakent Belediyesi'nden çalışanlarına yüzde 72 zam

Samsun ilçelerinden biri olan Yakakent Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerinin mali ve sosyal hakları konusunda toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yakakent Belediyesi'nden çalışanlarına yüzde 72 zam

Samsun ilçelerinden biri olan  Yakakent Belediyesi ile  Hizmet-İş Sendikası arasında belediye işçilerinin mali ve sosyal hakları konusunda toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yakakent Belediyesi ile  Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu iş sözleşmesi olumlu bir şekilde sonuçlandı. Anlaşma sonrasında Yakakent Belediyesi'nde yapılan imza törenine  Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma, Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun, Şube Sekreteri Arif Çelik ile Mali Hizmetler Müdürü Ayşin Hopaç İşyeri Sendika Temsilcisi Banu Han Tosun katıldı. 

Yakakentimizi birlikte yönetiyoruz

Törende konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma çalışanların emeğininin göz ardı edilemeyeceğini vurguladı. Kıyma, "çalışanlarımızla aile gibiyiz güzel yakakentimizi birlikte yönetiyoruz belediyemizin imkanları neticesinde çalışanlarımızın emeğini göz ardı edemeyiz görev yaptığım sürece şirket çalışanları dahil olmak üzere çalışanlarımız maaşlarını zamanında alnının teri kurumadan almıştır" ifadelerini kullandı. 

Sözleşme çalışanların yüzünü güldürdü

Hizmet-İş Sendikası Samsun Şube Başkanı Ziya Uzun imzalanan sözleşmenin çalışların yüzünü güldürdüğünü aktardı. Uzun, "Öncelikle Belediye Başkanı Hüseyin Kıyma’ya ve komisyona yürekten teşekkür ediyorum. İşçi arkadaşlarımız adına sevindirici bir anlaşmaya vardık Yapılan bu anlaşma ile çalışan arkadaşlarımızın ücretleri, sosyal hakları, çalışma koşulları ve ekonomik dengeleri gibi daha bir çok konuda karşılıklı hoşgörü ve uzlaşı içerisinde görüşmeleri neticelendirdik. Yeni yılın ilk günlerinde işçi arkadaşlarımız yapılan sözleşme neticesinde enflasyona yenik düşmedi. Çalışanların yüzünü güldüren bu Toplu iş sözleşmesi üye arkadaşlarımıza ve ailelerine hayırlı olsun" şeklinde konuştu. 

Yapılan sözleşmenin iki yıl gerçerli olacağına değinen Uzun, "Yakakent  Belediyesin de çalışan işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesinin iki yıl geçerli olduğunu, işçi arkadaşlarımızın alacağı yevmiyelere ve diğer mali sosyal haklara iki yılda toplam %72 oranında zam yapıldığını belirterek 2019 yılı için  yevmiyeye  %32 sosyal pakete %5  2020 yılı için ise yine aynı oranda artış sağlandığını belirtti. toplamda %72 gibi bir artış oldu işçi arkadaşlarımızın yüzlerini güldüren toplu iş sözleşmesinin sonucları itibari ile hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2019, 14:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan püsküll
Hakan püsküll - 6 ay Önce

Siz biz kafa buluronsun

Ender Çelik
Ender Çelik - 6 ay Önce

Ağam bizimle eğlini vıyy