Uzmanından Tümör Hakkında Uyarı

Uzmanından Tümör Hakkında Uyarı

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Turhal, son dönemde yeni tedaviler ve tetkikler sayesinde tümör ile ilgili bilgilere daha kolay ulaşmanın yolunun açıldığını ve kendilerinin bu sayede boyama yöntemi ile tümöre daha kolay ulaşabildiklerini açıkladı. Sağlıklı bir insanın vücudunda dahi yaşanan bir takım değişimler sonrasında ortaya çıkma riski bulunan tümörün insanların hayatını riske attığına değinen Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Turhal, bu konuda herkesin tedbirli olmasını önerdi.

Türk Tıbbi Onkoloji Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Serdar Turhal, “Riskli yerdeyse mikroskopla bakıp onun üzerinde boyamalar yaparak, ona göre kemoterapi uygulaması yapıyorduk. Yenilerde genetik analizlerine bakıyoruz. Genetik analizler üzerinden çıkan sonuçlara göre uygun hedefe uygun moleküler tedavileri veriyoruz. Bugün ise yalnızca genetik tetkik sonucun bağlı olarak tedavilerin uygulanabileceği döneme geldik” dedi.

Uzmana Görünmek Şart


Tümör ve diğer tüm sağlık sorunlarından endişe edilmesi durumunda direkt olarak uzmana görünmenin şart olduğuna değinen Turhal, bu konuda özellikle bir şüphe var ise o şüphe ile ilgili tüm sorunların giderilmesi ve tedaviye yönelik olarak bir sorun mevcutsa adım atılması gerektiğini açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2018, 06:05
YORUM EKLE