Stres Kilo Aldırıyor

Stres Kilo Aldırıyor

ABD'deki Stanford Üniversitesi'nden kimya ve sistem biyoloğu Doç. Dr Mary Teruel, son yaptıkları kilo ve stres araştırmasında insanlar üzerinde ciddi oranda etkisinin bulunduğunu ve insanların stres ile kilo alabilecek olduklarını açıkladı. İnsanların stresten uzak durmaması durumunda ve strese girerek gıda tüketmeleri sonucunda kilo alabilecek oldukları belirtildi.

ABD'deki Stanford Üniversitesi'nden kimya ve sistem biyoloğu Doç. Dr Mary Teruel, açıklamalarında kendilerinin stres ile kilo arasında yaşanan ciddi ilişkiler olduğunu ve bunu kanıtladıklarını belirterek, insanların sağlıklı beslenmeye özen göstermemesi sonucunda stres kaynaklı problemlerin boy gösterme riski olduğunu açıkladı.

Uzmanlar Dikkate Alınmıyor


Araştırmalar ve açıklamalar bugün itibari ile insanların sağlıklı bir şekilde stres yaşamadan yaşamaları durumunda daha az kilo sorunları yaşayabilecek olduklarını gösteriyor. Stresli olmayan bir insanın daha sağlıklı düşünmek ve daha fazla başarı elde etmek üzere avantajları olurken, asosyal, sürekli stres içerisinde yaşayan insanların ise kilo alımı sonucunda kendilerini daha fazla psikolojik olarak kilolu gördükleri biliniyor. Uzmanlara göre stresin bir diğer nedeni ise en azından kadınların genelinde kilo.
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 17:31
YORUM EKLE