Kadını Full Sürüm, Erkeği Beta Sürüm Gösterdiler!

Kadını Full Sürüm, Erkeği Beta Sürüm Gösterdiler!
Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sinan Canan, birkaç kişi üzerinde yaptıkları araştırmalarda kadınların beyinlerinin full sürüm olduğunu, erkek beyninin ise beta sürüm olduğunu iddia etti. Dünyanın en iyi üniversiteleri ve uzmanlarının bulunduğu ABD, İngiltere ve daha birçok ülkede bununla ilgili kanıt bulunamazken, bir Türk uzman tarafından yapılan birkaç inceleme sonrasında bu tür karar alınması vatandaşların tepkisini çekebilir.

Üsküdar Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Sinan Canan, kız bebeklerin anne karnında sol beyin taraflarının daha iyi geliştiğini iddia ederek, erkek bebeklerin beyninin ise sol kısımlarının tam olarak gelişmediğini, bunun sonucunda ise ortaya kız bebeklerin full ve detaycı bir beyine sahip olduğunu, erkek bebeklerin ise kavgacı ve beta beyin sahibi olduklarını açıkladı.

Hayvanlar Üzerinden Örnek Verdi


Canan, erkeklerin avlanacak, yuvayı koruyacak ve riskler alacak olduğunu, kadının ise bebeğe bakacak ve onu yaşatacak olduğunu ifade etti. Erkeklerin cinsel açıdan üretken olduğunu açıklayan Canan, bu konuda hayvanlar üzerinden verircesine ifadeler kullanması dolayısı ile bazı erkek bireylerin tepkisini çekti.
Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 08:50
YORUM EKLE