Dornaz Alfa İlacı Nedir?

Uzun süredir COVID-19 salgınına karşı aşı çalışmalarını ekibi ile yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, gece saatlerinde bir açıklama yaptı ve bir ilacın adını verdi. Ovalı, ilacın klinik testlerde çok iyi sonuçlar verdiğini söyledi. Peki Dornaz Alfa İlacı Nedir?

Dornaz Alfa İlacı Nedir?

COVID-19 salgınına karşı kullanılması öngörülen Dornaz Alfa İlacı Nedir? merak ediliyor.

Dornaz Alfa, DNA'yı seçici olarak klivaj eden bir enzim olan rekombinant insan deoksiribonükleaz I'nın oldukça saf bir çözeltisidir. Dornaz alfa, kistik fibroz hastalarının balgam / mukusunda bulunanDNA'yı hidrolize eder ve akciğerlerdeki viskoziteyi azaltır ve salgıların daha iyi temizlenmesini sağlar.

Dornaz Alfa (Rekombinan insan DNaz), human DNaz I enziminin rekombinant formudur, bu nedenle "rekombinant human DNAz" (rhDNaz) olarak da adlandırılır. Bu ilaç, KF hastalarının mukusundaki nekroza uğramış nötrofillerden açığa çıkan çok miktardaki serbest DNA'yı yıkmak ve böylece solunum yolu sekresyonlarının viskoelastisitesini azaltmak, mukusun klirensini artırmak ve solunum yolu enfeksiyonlarının sıklık ve şiddetini azaltmak yoluyla akciğer fonksiyonlarını korumak ya da iyileştirmek amacıyla kullanılır.

PULMOZYME 2,5 MG 30 AMPUL (DORNAZ ALFA)

İ.BARKOD:8699505751313

ETKİN MADDE:DORNAZ ALFA

REÇETE:NORMAL RECETE

İTHAL/İMAL:ITHAL

EŞDEĞER KODU:-

SGK ETKİN MADDE KODU:SGKEYM

SGK KAMU NO:A06493

ATC KODU:R05CB13

FİYAT KARARNAMESİ GEREĞİ:0-

FİRMA ADI:ROCHE

BİRİM/CİNSİ:MG

AMBALAJ MİKTARI:30

Ödeme Detayları :

Ayaktan Raporsuz: Ödenmez
Ayaktan Raporlu: Ödenir
Yatan: Raporla Ödenir

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2020, 16:22
YORUM EKLE